Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як отримати статус учасника бойових дій

Реклама

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/185045_bortsv-za-nezalezhnst-viznano-uchasnikami-boyovikh-dy

Уряд затвердив Порядок надання статусу учасника бойових дій особам, які визнані борцями за незалежність України у XX столітті.

Відповідну постанову № 604 прийнято на урядовому засіданні 10 липня 2019 року.

Рішення прийняте на виконання Закону № 2640-VIII, яким внесено зміни до Закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Відповідно до нього учасниками бойових дій визнаються представники Української військової організації (УВО), Організації українських націоналістів, Української повстанської армії (УПА), Української повстанчої армії отамана Тараса Боровця (Бульби) "Поліська Січ", Української народної революційної армії (УНРА), Організації народної оборони "Карпатська Січ".

Рішення про надання особам статусу учасника бойових дій прийматиме комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, утворена Міноборони.

Для отримання статусу учасника бойових дій особа має звернутися до комісії за місцем реєстрації або проживання із заявою в довільній формі, в якій зазначається період перебування особи у складі вищеназваних організацій.

https://ips.ligazakon.net/document/view/T182640?docId=T182640&productAlias=ips_web

Підставою для надання особі статусу учасника бойових дій є наявність в неї не менш як одного з таких матеріалів:

- документи про нагороди та військові ступені, грамоти, відзнаки відповідного періоду учасників боротьби за незалежність України;

- фотографії (оригінали), матеріали періодичних друкованих видань за відповідний період, які містять інформацію про участь особи у складі зазначених організацій, структур та формувань;

- архівні матеріали чи інші документи відповідного періоду із зазначенням П. І. Б. особи, на підставі яких можна зробити достовірний висновок про належність особи до зазначених організацій. Зазначені архівні матеріали та інші документи повинні бути завірені підписом керівника чи уповноваженої особи установи, яка видала документ, і скріплені печаткою такої установи.

За відсутності в особи з незалежних від неї причин необхідних документів, які підтверджують її право на отримання статусу учасника бойових дій, дозволяється брати до уваги завірені показання свідків (не менше двох), які в період, що потребує підтвердження, разом брали участь у збройній боротьбі у складі названих організацій та отримали статус учасника бойових дій за відповідний період.

Комісія вивчить подані документи, у разі потреби заслухає пояснення свідків чи особи, щодо якої приймається рішення, та в місячний строк із дня надходження заяви та відповідних документів прийме рішення щодо надання статусу учасника бойових дій або відмови в наданні такого статусу.

Не пізніше ніж через 3 робочі дні комісія письмово проінформує особу про прийняття рішення щодо надання статусу учасника бойових дій. За відсутності підстав для надання відповідного статусу комісія протягом 5 робочих днів поверне особі документи разом з обґрунтованою письмовою відповіддю (з роз'ясненням причин відмови).

Якщо особі відмовлять у наданні статусу учасника бойових дій, питання про надання такого статусу може вноситися на розгляд комісії повторно.

Особа має право звернутися до суду стосовно встановлення факту участі в бойових діях чи інших подіях. Копія рішення суду підлягає зберіганню разом з іншими документами.

Дізнатися, коли зазначена постанова набере чинності, легко можна в модулі "Календар юриста" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Відчуйте всі переваги ІПС ЛІГА:ЗАКОН, скориставшись тестовим доступом.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини