Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Зареєструвати громадську організацію можна онлайн

Реклама

В українців з'явилася можливість зареєструвати громадську організацію зі статусом юридичної особи онлайн. Новація доступна на порталі «Онлайн-будинку юстиції» та Урядовому порталі kmu.gov.ua в розділі «Електронні послуги».

Для того щоб скористатись онлайн-реєстрацією ГО, потрібно:

- авторизуватись у персональному кабінеті «Онлайн-будинку юстиції»;

-сформувати заяву та долучити до неї перелік необхідних документів у форматі PDF;

- накласти на документи електронний підпис.

Після цього зазначені документи стають доступними державному реєстратору для прийняття відповідного рішення. Термін розгляду заяви становить три робочі дні.

Ключова особливість електронної послуги полягає в тому, що відтепер засновники організації, перебуваючи у різних місцях, можуть підписувати документи дистанційно. Заявник надає доступ до документів, що подають, співзасновникам організації за лінком. Після підпису всіма співзасновниками документи автоматично надсилаються держреєстратору. На думку розробників е-послуги, це додає чималої зручності активістам, які проживають у різних містах України або тимчасово перебувають за її межами.

Олександр Риженко, голова Державного агентства з питань електронного урядування України, зазначив, що на цю електронну послугу громадськість чекала вже давно. І Агентство продовжує прислухатись до запитів суспільства, аби задовольнити потребу громадян, бізнесу, активістів у інструментах електронного урядування. Вже наразі на Урядовому порталі доступно понад 120 електронних послуг. До кінця року їх кількість зросте ще на 50. І надалі акцент буде зроблено на впровадженні повністю автоматизованих послуг, що надаються без участі посадових осіб, та таких, які згруповані за принципом життєвих та бізнес-ситуацій.

Першою громадською організацією, яка була зареєстрована повністю онлайн, стала ГО «Електронна республіка». Відповідний запис у ЄДР з'явився 6 червня 2019 року. Організація зареєстрована у Києві та підтримує розвиток електронного урядування в Україні. За словами голови ГО Євгена Поремчука, традиційний процес реєстрації лишається доволі складним та забюрократизованим, проте онлайн-подання заяви та необхідного пакета документів забирає тепер не більше 30 хвилин. Доволі слушною новацією є можливість підписувати пакет документів співзасновниками дистанційно.

Нагадаємо, що портал містить електронний сервіс SMS-Маяк, за допомогою якого ви зможете контролювати реєстраційні дії стосовно своєї нерухомості та убезпечити її від недобросовісних дій шахраїв.

Як вже писала ЮРЛІГА, подати документи для проведення держреєстрації громадських об'єднань зі статусом юрособи можна онлайн.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини