Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Парламент збирається прийняти Виборчий кодекс

Реклама

Комітет з питань правової політики та правосуддя рекомендував Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому проект Виборчого кодексу (№ 3112-1).

Таке рішення було ухвалено на засіданні 29 травня.

https://jurliga.ligazakon.net/news/165973_izbiratelnyy-kodeks-prinyat-za-osnovu

Нагадаємо, проект Виборчого кодексу прийняли за основу 7 листопада 2017 року. Під час підготовки до другого читання суб'єктами законодавчої ініціативи було подано 4 694 поправки. 4307 поправок надав 101 народний депутат. Ще 387 поправок напрацювала Робоча група. Поправки включені до порівняльної таблиці, побачити яку можна, відкривши картку законопроекта на ІПС ЛІГА:ЗАКОН.

Проект, прийнятий за основу, передбачає скасування мажоритарних округів: вибори народних депутатів України пропонується проводити на засадах пропорційної системи за виборчими списками від політичних партій. При цьому пропонується застосувати виборчу систему, яка дозволяє персоніфікувати голосування ("відкриті" списки кандидатів). Нагадаємо, що чинне законодавство передбачає обрання одного депутата з мажоритарного округу та обрання депутатів "пакетом" від політичної партії, яка отримує найбільше голосів: місця в Парламенті роздаються пропорційно отриманим партією голосам виборців.

Комітет ухвалив рішення про затвердження порівняльної таблиці проекту Виборчого кодексу до другого читання одноголосно 18 голосами за.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/186620_rada-priynyala-za-osnovu-zakonoproekt-pro-zagalnu-serednyu-osvtu

Нагадаємо, Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді свій невідкладний законопроект № 10319 щодо  зміни виборчої системи для виборів народних депутатів України, який передбачає перехід на пропорційну виборчу систему та зниження прохідного бар'єру для партій з 5 % до 3 %.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини