Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Зеленський офіційно вступив на пост Президента і заявив про розпуск Парламенту

Реклама

Сьогодні, 20 травня? відбулось урочисте засідання Верховної Ради, присвячене складанню присяги Українському народові новообраним Президентом України - Володимиром Зеленським.

До присяги Президента привела недавно обрана Голова Конституційного Суду України. 14 травня 2019 року на спеціальному пленарному засіданні Головою Конституційного Суду України було обрано Наталю Шапталу.

Поклавши руку на Пересопницьке Євангеліє, новообраний Президент прийняв присягу на вірність Українському Народові:

"Я, Володимир Зеленський, волею народу обраний Президентом України, заступаючи на цей високий пост, урочисто присягаю на вірність Україні. Зобов'язуюсь усіма своїми справами боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут Українського народу, обстоювати права і свободи громадян, додержуватися Конституції України і законів України, виконувати свої обов'язки в інтересах усіх співвітчизників, підносити авторитет України у світі".

Отримавши знак Президента, печатку й булаву, В. Зеленський звернувся до народу з промовою.

"Після перемоги на виборах мій 6-річний син почув по телевізору, що Зеленський - Президент і спитав, чи він теж Президент. Я зрозумів, що це істина - кожен з нас Президент - всі 100 % українців. Це наш спільний шанс, за який ми спільно несемо відповідальність... Кожен з нас поклав руку на Конституцію і присягнув на вірність Україні... Те, що Президент потихеньку краде - це ганьба. Відсьогодні кожен з нас несе відповідальність за Україну, яку ми передамо нашим дітям...

Європейська Україна починається з нас. Європа не десь там - вона ось тут... І це наша спільна мрія, і це наш спільний біль... Кожен з нас загинув на Донбасі і кожен з нас є переселенець... І той, хто втратив дім, і ті, хто відкрив свій дім... І кожен з нас заробітчанин... Ми всі це подолаємо... Ми всі українці: не існує більших чи менших, правильних чи неправильних. Ми всі українці! І ми маємо бути єдині, адже тільки тоді ми сильні.

Я сьогодні звертаюсь до всіх українців у світі - нас 65 млн - тих, кого народила українська земля. Я звертаюсь до всіх українців на планеті: ви нам потрібні! Усім, хто готовий будувати успішну Україну, я готовий надати українське громадянство. Сувенірів з-за кордону не потрібно. Привезіть нам свої знання і ментальні цінності...

Можливо, це є наша національна ідея: об'єднавшись, досягти успіху. Ми маємо навчитись жити у розумінні один з одним, незважаючи на розбіжності.

Наше перше завдання - припинення вогню на Донбасі (гучні оплески переростають в овації).

На що я готовий заради припинення вогню - питали мене. А на що готові ви, українці, заради життя близьких людей? Для того, щоб наші герої не гинули, я готовий на все - я готовий втратити свою посаду, щоб тільки настав мир (знову овації), ніколи не втрачаючи наші території! (овації).

Історія несправедлива. Не ми почали цю війну, але нам її закінчувати. І ми готові до діалогу. Але (перейшов на російську мову): Я уверен что первым шагом для начала диалога станет возвращение всех украинских пленных.

Наступний виклик - повернення втрачених територій (хоча неможливо втратити те, що наше по праву, - додав Президент). Крим і Донбас - це українська земля і люди. Мы должны возвращать их умы. Вони не чужі, вони наші.

З залу народний депутат Олег Ляшко вигукнув "Вони розуміють українську мову". На що В. Зеленський відповів: "Дякую, що ви продовжуєте ділити людей, Пан Ляшко. Українець не в паспорті - українець в серці. Наші герої, які захищають Україну, є як україномовні, так і русскоговорящие!... "

"Уряд не вирішує наших проблем - Уряд і є нашою проблемою", - Зеленський процитивував Рейгана, наголосивши, що він є американським актором, і закликав Уряд звільнити свої місця для тих, хто думатиме про наступні покоління, а не про наступні вибори".

"Моє обрання доводить, що громадяни втомились від системних політиків. Ми збудуємо країну з єдиними для всіх правилами. Прошу, щоб у ваших кабінетах не було моїх зображень, адже Президент - це не ікона. Повісьте туди портрети своїх дітей...

Добре, що інавгурацію призначено на понеділок, отже будемо працювати!

Прошу прийняти Закон про скасування недоторканності народних депутатів, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, а також Виборчий кодекс (зробіть відкриті списки!).

Прошу звільнити з посад: голову СБУ, Генпрокурора, Міністра оборони. У вас на це буде 2 місяці. Ви зможете отримати непогані бали на дострокові парламенські вибори: я розпускаю Верховну Раду 8 скликання.

Слава Україні!

Дорогий народе! Протягом свого життя я намагався робити так, щоб українці посміхалися. Наступні 5 років я зроблю все, щоб ви, українці, не плакали."

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини