Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Заміновані території маркуватимуть за єдиними правилами

Реклама

Кабмін затвердив Правила позначення небезпек, пов'язаних з мінами та вибухонебезпечними предметами - наслідками війни.

Відповідну постанову № 372 прийнято на урядовому засіданні 17 квітня 2019 року. Вона набрала чинності 27 квітня.

Правила розроблені Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Правила - це перший затверджений Урядом підзаконний акт після ухвалення Верховною Радою у грудні 2018 року Закону «Про протимінну діяльність в Україні". Вони враховують положення міжнародних стандартів протимінної діяльності.

До сьогодні в Україні не існувало єдиної системи позначення небезпек, пов'язаних із мінами та вибухонебезпечними предметами. Національні та міжнародні організації використовували різні маркувальні знаки, методи і системи без врахування умов територій, ландшафту, клімату, потреб місцевого населення тощо.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/185825_pryama-donorska-dopomoga-u-sfer-protimnno-dyalnost-ne-zarakhovutsya-v-derzhbyudzhet---priynyato-zakon

Відтепер для всіх діють загальнообов'язкові Правила, якими встановлено єдині уніфіковані вимоги до позначення небезпек, пов'язаних із мінами та вибухонебезпечними предметами - наслідками війни, а саме:

- форми попереджувальних знаків небезпечних районів;

- опис і зразки використання саморобної системи позначення камінням небезпечних районів та фізичного бар'єра у вигляді огорожі;

- форму акта приймання-передавання системи позначення небезпечного району.

Правила застосовуються для позначення небезпечних районів підрозділами ДСНС, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, національними або міжнародними організаціями, які реалізують проекти і програми з протимінної діяльності.

На державному та місцевому рівні питання щодо позначення небезпечних районів відтепер включатимуться до програм інформування населення про мінну небезпеку.

Правилами передбачено необхідність впровадження запобіжних заходів щодо недопущення цивільного населення до небезпечних районів, до яких відноситься:

- оповіщення, інформаційно-просвітницька робота серед цивільного населення щодо попередження про небезпеки, пов'язані з мінами;

- позначення, огородження та проведення моніторингу небезпечних районів.

Також Правилами визначено види систем позначення небезпечних районів та їх огородження:

- постійні (з необмеженим строком використання, що потребують обслуговування);

- тимчасові (встановлюються та використовуються певний проміжок часу під час підготовки до проведення операцій з очищення території від вибухонебезпечних предметів для позначення небезпечного району);

- саморобні (у разі неможливості встановлення постійної або тимчасової системи позначення небезпечного району створюються з підручних матеріалів і у максимально короткий строк повинні бути замінені на постійні або тимчасові).

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/183610_nabuv-chinnost-zakon-pro-protimnnu-dyalnst

Правилами встановлено єдині вимоги до попереджувальних знаків, яких тепер мають дотримуватись органи влади, національні та міжнародні організації, що здійснюють заходи з протимінної діяльності.

Серед вимог до попереджувальних знаків - чіткість, стійкість до впливу погодних умов, зрозумілість для населення громади, де вони встановлюються.

Попереджувальні знаки мають встановлюватися навколо небезпечного району на відстані, щоб цивільна особа, яка до них наближається, могла бачити їх з будь-якої точки наближення.

При цьому Правилами заборонено використовувати під час встановлення тимчасових або постійних систем позначення небезпечного району залишки боєприпасів, ящики для них або інші матеріали, що могли б містити вибухові речовини, а також ті, що зняті з озброєння.

У Правилах викладено опис та зразки попереджувальних знаків, саморобної системи позначення небезпечного району, зокрема, пофарбованим камінням, та фізичного бар'єра у вигляді огорожі.

Також Правилами передбачено, що після встановлення постійної системи позначення здійснюється її передача місцевим органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування для подальшого утримання і обслуговування. Система позначення небезпечного району демонтується після завершення робіт з очищення території від мінного забруднення.

Зазначено, що особи, які пошкодили або зруйнували елементи систем позначення небезпечних районів чи використовують їх не за призначенням, несуть відповідальність згідно із законодавством.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини