Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

За булінг педагогів пропонують запровадити адмінвідповідальність

Реклама

Група народних депутатів пропонує встановити додаткові гарантії педагогічним, науково-педагогічним і науковим працівникам щодо поваги до особистості, честі та гідності, справедливого і шанобливого ставлення до них з боку учасників освітнього процесу та інших осіб, запровадити адмінвідповідальність за вчинення щодо таких осіб погроз, образ, переслідування, фізичного насильства.

Відповідний законопроект № 10214 було зареєстровано в Парламенті 10 квітня 2019 року.

Також законопроектом запропоновано встановити адмінвідповідальність за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів у закладах освіти.

Проектом передбачено, що за погрозу, образу, переслідування, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно педагогічного, науково-педагогічного та наукового працівника, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, пропонують накладати штраф у розмірі 5100 грн. Якщо такі діяння вчинила група осіб або воно було вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, вони сплатять штраф у розмірі 10200 грн.

Вчинення фізичного насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, стосовно педагога, внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, також тягнутиме накладення штрафу в розмірі 10200 грн. Якщо ж таке діяння, вчинила група осіб або воно було вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - штраф становитиме 20400 грн.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/184557_zakon-pro-tskuvannya-v-d-upershe-shkolyara-zasudzheno-za-bulng-uchitelya

Якщо погрозу, образу, переслідування, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, вчинили малолітні або неповнолітні особи віком від 14 до 16 років, батьки або особи, які їх замінюють, заплатять штраф у розмірі 5100 грн.

Якщо фізичне насильство, що не спричинило тілесних ушкоджень, стосовно педагога, внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, вчинили малолітні або неповнолітні особи віком від 14 до 16 років, батьки або особи, які їх замінюють, заплатять штраф у розмірі 10200 грн.

Також законопроектом передбачається штраф у розмірі 10200 грн за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів учасниками освітнього процесу та іншими особами на території закладів освіти, або поява таких осіб на території закладів освіти в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/183475_batki-bulerv-zaplatyat-do-3400-grn

Якщо такі дії вчинила особа, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, вона сплатить 20400 грн.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини