Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Публічні закупівлі: як себе захистити

4 квітня 2019, 12:33
808
0
Автор:
Реклама

Для бізнесу участь у публічних закупівлях, які проводять за бюджетні гроші, - це завжди завдання із зірочкою. У 2015 - 2016 рр. цю сферу було суттєво реформовано - закупівлі тепер здійснюють максимально відкрито. Сьогодні кожен може зайти на сайт ProZorro, знайти тендер, що його цікавить, і вивчити від А до Я всю документацію, а також папери, додані до конкурсної пропозиції потенційного постачальника товарів/послуг/робіт.

Відповідно до приписів законодавства замовник публічних торгів повинен скласти вимоги до тендерних документів, керуючись при цьому не тільки своїми вподобаннями, але й нормами закону, а учасники конкурсу - чітко дотримуватися таких вимог, інакше їх буде дискваліфіковано.

Так, Законом України "Про публічні закупівлі" передбачено, що публічні закупівлі здійснюють за принципом недискримінації учасників конкурсу, а тендерна документація не повинна мати вимог, які можуть обмежити конкуренцію. Разом з тим замовники торгів часом допускають дискримінацію чи або інших потенційних учасників.

Чим же є дискримінація потенційних учасників?

Європейський суд із прав людини у рішенні у справі "Пічкур проти України" установив, що дискримінація - це "поводження з особами у різний спосіб, без об'єктивного та розумного обґрунтування".

У справі "Ван Раалте проти Нідерландів" ЄСПЛ також зазначив, що різне поводження з особами є дискримінаційним, якщо воно не переслідує законної мети або якщо немає адекватного співвідношення між застосованими засобами й кінцевою метою.

Аналогічні підходи до розуміння дискримінації викладено й у практиці органу оскарження процедури публічних закупівель - Постійно діючої адміністративної колегії з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель при Антимонопольному комітеті України (наприклад, рішення від 24.07.2018 р. № 7438-р/пк-пз і від 27.07.2017 р. № 4204-р/пк-пз).

Про особливості оскарження рішень АМКУ та про те, як боротися із дискримінацією учасників тендера читайте в материалі ЮРИСТ&ЗАКОН за посила нням.

Щоб отримати доступ до інших матеріалів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН, скористайтеся вільним тестом та оцініть увесь масштаб і переваги послуг, що надаються.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини