Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Зарплати понад 50 тис. грн. можна виплачувати готівкою

Реклама

Нацбанк оновив Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні у зв'язку введенням з 7 лютого нового валютного регулювання.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/analitycs/184155_valyutnoe - regulirovanie - v - ukraine - novye - pravila - po - staromu - ili - starye - pravila - po - novomu

Відповідна постанова НБУ від 12 лютого 2019 № 37 "Про затвердження Змін до Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні" набула чинності 15 лютого.

Документом розширено перелік випадків, на які не поширюються обмеження готівкових розрахунків між суб'єктами господарювання та фізичними особами у розмірі 50 тис. грн. З 15 лютого таке обмеження не поширюється на виплати, пов'язані з оплатою праці та на використання готівкових коштів з фонду оперативно-розшукових (негласних слідчих) дій.

Також оновлено правила оприбутковування готівки в касах. Зокрема, оприбутковуванням готівки в касах відокремлених підрозділів підприємств, які здійснюють готівкові розрахунки із застосуванням РРО без ведення касової книги, є забезпечення зберігання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z- звітів) в електронній формі протягом трьох років і занесення інформації згідно з фіскальними звітними чеками до відповідної книги обліку (КОРО).

Оприбутковування та облік ФОП отриманих доходів здійснюється в книгах обліку доходів та витрат (або книгах обліку доходів) в порядку, визначеному Податковим кодексом.

Уточнюється порядок встановлення ліміту каси небанківським фінансовим установам (НФУ), які отримали ліцензію на переказ коштів в національній валюті без відкриття рахунків та які, крім операцій з приймання готівки для наступного її переказу, здійснюють видачу переказів готівкою. НФУ пропонується встановлювати ліміт каси в сумі, необхідній для забезпечення своєчасного та в повному обсязі виконання зобов'язань з виплати сум переказів за першою вимогою отримувача.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини