Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Встановлено єдині правила повторного використання очищених стічних вод

Реклама

Мінрегіон встановив вимоги до повторного використання очищених стічних вод та осаду, які утворюються в процесі роботи очисних споруд водовідведення населених пунктів.

Відповідний наказ від 12 грудня 2018 року № 341 набуде чинності з дня офіційної публікації.

Вимоги документу поширюються на постачальників і користувачів очищених стічних вод та осаду.

Очищені стічні води можуть використовуватися як технічна вода для забезпечення виробничих процесів у промисловості і для зрошування земель сільгосппризначення.

Якість очищених стічних вод для зрошування оцінюється за критеріями, встановленим ДСТУ 2730:2015 та іншими національними стандартами за якістю води для зрошування, і повинна відповідати встановленим у дозволі на спеціальне водокористування нормативам гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин. Вимоги до стічних вод для зрошування і удобрювання мають відповідати вимогам ДСТУ 7369:2013.

Заборонено використовувати для зрошування очищені стічні води:

- на території, де вирощуються ягідні культури, овочеві культури, які використовуються в сирому вигляді, а також лікувальні трави або рослини;

- у разі перевищення встановлених у дозволі на спецводокористування нормативів гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин;

- концентрація забруднень у яких перевищує нормативи вмісту сполук токсичних елементів в очищених стічних водах (відповідно до таблиць 1, 2 ДСТУ 7369:2013);

- які містять патогенні мікроорганізми, вірулентні віруси, життєздатні яйця гельмінтів..

На територіях, які зрошувалися очищеними стічними водами, протягом року після зрошування заборонено вирощувати овочеві та ягідні культури, лікарські трави та пряні рослини для споживання або на корм тваринам та випасати худобу.

У технологічному процесі очищення стічних вод при використанні очищених стічних вод для зрошування стадія знезараження є обов'язковою.

Державний нагляд (контроль) за дотриманням нормативів гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин в очищених стічних водах, використовуваних для зрошування здійснюється Держекоінспекцією та Держгеокадастром.

Осади стічних вод, що використовуються для удобрювання, повинні відповідати вимогам ДСТУ 7369:2013, мати позитивний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи та можуть використовуватися:

- для удобрювання ґрунтів (окрім земель природно-заповідного та іншого природоохоронного, оздоровчого і рекреаційного призначення);

- як альтернативний вид палива.

При підготовці осадів для утилізації з метою удобрювання ґрунтів і використання в якості альтернативного виду палива впровадження технологічних стадій знезараження та сушки осадів є обов'язковим.

Для удобрювання ґрунтів осади стічних вод отгружаются партіями, на кожну з яких постачальник повинен надати супровідні документи, в яких вказуються :

- найменування і місцезнаходження постачальника;

- технологічні прийоми обробки осадів стічних вод, які були застосовані для їх підготовки;

- склад і властивості осаду стічних вод за показниками, приведеними в розділі 5 "Вимог до якості осадів стічних вод" ДСТУ 7369:2013;

- кількість осадів стічних вод у відвантаженій партії.

Повторне використання осадів стічних вод в якості альтернативного виду палива повинне відповідати наступним умовам:

- використання як безпосередньо на каналізаційних очисних спорудах, так і в інших галузях промисловості;

- використання населенням заборонене;

- при використанні вологість осадів стічних вод повинна складати не більше 25 %.

Спалювання осадів стічних вод здійснюється в печах, конструкція яких враховує особливості хімічного складу осадів і можливість подальшого використання мінеральної частини.

Зазначимо, перевірити інформацію про підприємства з очищення стічних вод ви можете, зареєструвавшись в системі перевірки та моніторингу бізнес-партнерів CONTR AGENT. Сервіс дозволяє здійснити пошук інформації про ваших партнерів - як фізичних, так і юридичних осіб.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини