Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

НКРЕКП займеться досудовим врегулюванням спорів між підприємствами енергетики

Реклама

Визначено процедуру досудового врегулювання спорів, які виникають між підприємствами енергетики.

Порядок врегулювання спорів, що виникають між суб'єктами господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг затверджено постановою НКРЕКП від 5 лютого 2019 року № 156.

Порядок стосується спорів, пов'язаних з виробництвом, передачею, розподілом та постачанням електроенергії та природного газу та не поширюється на відносини, що виникають при споживанні суб'єктами господарювання енергії або комунальних послуг.

НКРЕКП розгляне спори тільки за добровільною спільною заявою сторін.

Врегулювання спору здійснюється безоплатно. Всі витрати, пов'язані з врегулюванням спору, сторони несуть самостійно.

НКРЕКП може залишити заяву без розгляду, якщо предмет спору не відноситься до її повноважень або із заявою звернулася тільки одна сторона. Також заяву можуть відхилити, якщо позовну заяву по предмету цього спору вже направлено до суду або спір розглядався (НКРЕКП або судом) та за ним прийнято рішення.

Заява має бути складена згідно затвердженох форми і підписана уповноваженими особами. Форма заяви та угоди про врегулювання спору доступні в модулі "Типові договори і шаблони", який входить до складу Інформаційно-правових систем "ЛІГА:ЗАКОН".

Про прийняття або відхилення заяви НКРЕКП повідомляє сторони протягом 10 робочих днів.

Якщо заяву відхилили через вимоги до оформлення, сторона спору має право повторно звернутися до НКРЕКП після усунення ними недоліків.

НКРЕКП розглядає спір протягом двох календарних місяців з дати реєстрації заяви. Строк розгляду також може бути припинено або продовжено.

Для з'ясування обставин НКРЕКП може проводити попередні слухання у формі наради, на якій розглядається позиція сторін по суті спору і документи. За результатами попередніх слухань секретар складає протокол. За результатами попередніх слухань може бути укладення сторонами угоди про врегулювання спору або підготовка проекту рішення НКРЕКП.

За результатами розгляду спору НКРЕКП приймає рішення про:

- припинення розгляду спору (у разі відсутності порушень або їх усунення суб'єктом в процесі врегулювання спору; укладення сторонами угоди про врегулювання спору; повторного нез'явлення сторін спору на попередні слухання);

- зобов'язання припинити суб'єктом господарювання порушення законодавства у відповідній сфері;

- зобов'язання припинити порушення ліцензійних умов.

Рішення НКРЕКП, прийняте в ході досудового розгляду сору, є обов'язковим для виконання сторонами і може бути оскаржене в суді.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини