Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

НБУ уточнив порядок перевірок інкасаторів

10 січня 2019, 14:30
386
0
Автор:
Реклама

Нацбанк уточнив порядок проведення перевірок юридичних осіб, які отримали ліцензію НБУ на надання банкам послуг з інкасації (СІТ-компаній).

Зокрема, Нацбанк уточнив вимоги щодо організації планування та проведення перевірок таких юридичних осіб; визначив порядок запобігання реального чи потенційного конфлікту інтересів керівника та членів інспекційної групи, який може виникнути під час перевірки СІТ-компанії; визначив термін надання Національним банком юридичній особі переліку потрібних для перевірки документів та інших матеріалів; урегулював інші питання, що виникали під час практичної реалізації процедури перевірок СІТ-компаній.

Відповідні зміни передбачено постановою Правління Нацбанку від 22 грудня 2018 року № 151 "Про затвердження Змін до Положення про порядок проведення перевірок юридичних осіб, які отримали ліцензію Національного банку України на надання банкам послуг з інкасації".

Національний банк здійснює нагляд за дотриманням юридичними особами ліцензійних вимог, правил і порядку надання банкам послуг з інкасації шляхом проведення планових та позапланових перевірок.

Планові перевірки проводитимуться на підставі розпорядчого акта Нацбанку про проведення перевірки юридичної особи відповідно до календарного плану перевірок юридичних осіб, складеного з урахуванням результатів попередніх перевірок, аналізу звітної інформації, наданої юридичними особами до Нацбанку, інших відомостей, отриманих НБУ в установленому порядку.

Позапланові перевірки проводитимуться за наявності обґрунтованих підстав згідно з рішенням Правління НБУ, а також за дорученням Голови Національного банку, його першого заступника або заступника, який за розподілом функціональних обов'язків здійснює загальне керівництво процесами грошового обігу. Зазначене доручення оформляється розпорядчим актом Нацбанку.

Початок планової перевірки має бути не раніше ніж через рік після отримання юридичною особою ліцензії на надання банкам послуг з інкасації або після закінчення попередньої перевірки.

Перевірка проводиться у строки, що достатні для виконання запланованого обсягу перевірки (від 5 до 10 робочих днів).

Постанова набирає чинності з 11 січня 2019 року.

Нацбанк також затвердив графік проведення планових перевірок таких юридичних осіб на 2019 рік, з яким можна ознайомитися за посиланням. Він публікуватиме цей графік щорічно.

У 2019 році Нацбанк перевірить шість CIT-компаній. Наразі ліцензію НБУ на надання банкам послуг з інкасації отримало дев'ять юросіб.

Детально про повноваження контролюючих органів і правила взаємодії з ними можна дізнатися з матеріалів модуля «Мистецтво оборони» в системах ЛІГА:ЗАКОН. Для отримання доступу до матеріалів скористайтеся тестом

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини