Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Закон про прилеглу зону набув чинності

Реклама

Сьогодні, 4 грудня, набув чинності Закон № 2641-VIII "Про прилеглу зону України", який встановлює порядок реалізації Україною в цій зоні своїх прав як прибережної держави відповідно до Конвенції ООН з морського права 1982 року.

Прилегла зона визначена як морський пояс, що прилягає до територіального моря України, зовнішня межа якого перебуває на відстані не більше 24 морських миль, відлічених від вихідних ліній, від яких відмірюється ширина територіального моря України.

Україна у своїй прилеглій зоні здійснює контроль, необхідний для запобігання порушенням митного, фіскального (податкового), імміграційного (міграційного), санітарного законодавства у межах території України, включаючи її внутрішні води або територіальне море. З цією метою прикордонники можуть зупиняти, оглядати судна, затримувати чи арештувати судна або членів екіпажу (крім військових кораблів та інших державних суден, які використовуються з некомерційною метою). Судно-порушника можуть переслідувати по гарячих слідах з метою його затримання та притягнення до відповідальності згідно з Конвенцією ООН з морського права 1982 року. Право на переслідування припиняється, як тільки переслідуване судно увійде в територіальне море держави свого прапору або прапору будь-якої третьої держави.

Про вжиті заходи і застосовані санкції при арешті судна уповноважені органи державної влади України негайно повідомляють державу прапора

Підставою для зупинення та огляду судна або переслідування його по гарячих слідах є також відключення автоматичної ідентифікаційної системи (крім військових кораблів та інших державних суден, які використовуються з некомерційною метою).

Крім того, в Закон «Про Державну прикордонну службу України» внесено зміни, якими дозволено застосовувати зброю кораблів та катерів Морської охорони Державної прикордонної служби без попередження з метою:

- відбиття збройного нападу та вторгнення на територію України озброєних військових груп і злочинних угруповань;

- припинення збройних конфліктів та збройних провокацій;

- відбиття нападу (надання допомоги для відбиття нападу) на кораблі (катери) та судна Державної прикордонної служби України або інші судна під Державним прапором України;

- припинення збройного опору.

Також прикордонники можуть застосовувати зброю після попереджувальної стрільби з метою:

- затримання суден, які порушили законодавство про державний кордон, про виключну (морську) економічну зону, або митне, фіскальне, імміграційне, санітарне законодавство під час переслідування по гарячих слідах, у разі невиконання вимоги зупинитися, якщо судно намагається зникнути, а інші можливості для його зупинення вичерпані;

- припинення ворожих дій суден щодо узбережжя України, підводних та надводних об'єктів під Державним прапором України.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини