Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Норми споживання газу без лічильників збільшено через суд

Реклама

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду залишив в силі рішення нижчих судів про скасування зниження норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників.

Рішенням у справі №  826/2507/18 від 27 листопада постанова Кабміну № 203 та п.1 постанови Кабміну № 204 визнані протиправними та нечинними через недотримання принципів державної регуляторної політики (передбачуваності, плановості, обґрунтованості), відсутності аналізу регуляторного впливу акта, порушення вимог щодо оприлюднення регуляторного акта та документа, що містить аналіз його регуляторного впливу, непогодження акта з Державною регуляторною службою України.

Відновлено дію постанови № 619 в редакції до 1 жовтня 2014 року, якою були передбачені вищі норми споживання газу без лічильників.

Колегія суддів зазначила, що найефективнішим способом обліку споживання природного газу є встановлення лічильників. При цьому, держава в особі компетентних органів зобов'язана забезпечити доступні умови для встановлення приладів обліку споживання природного газу. З цією метою було прийнято Закон "Про забезпечення комерційного обліку природного газу".

Таким чином, з моменту набрання законної сили рішенням суду у цій справі плату за газ за відсутності газових лічильників мають нараховувати за нормою 9,8 куб. м на людину в місяць, а не 3,3 (при використанні газової плити за наявності централізованого гарячого водопостачання).

Постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.

Всі правові позиції (в тому числі щодо обліку природного газу) Верховного Суду можна знайти в модулях інформаційно-правових систем ЛІГИ:ЗАКОН. Всі судові рішення доступні у Verdictum.

Варто выдзначити, що це не перша вдала спроба оскаржити зменьшення норм споживання через суд. У листопаді 2015 року було визнано незаконною та нечинною постанову КМУ № 237 від 29.04.2015, якою також знижувалися норми споживання.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини