Законопроект про нову систему допомоги на започаткування власної справи буде внесено до Верховної Ради незважаючи на «передвиборчу лихоманку». Про це заявив Міністр соціальної політики України Андрій Рева під час підсумкової конференції пілотного проекту «Рука допомоги».
Законопроект розроблений на основі досвіду пілотного проекту Мінсоцполітики за підтримки Світового банку «Рука допомоги». Проект понад рік діє в трьох областях (Львівській, Харківській і Полтавській) та в окремих територіальних громадах Донецької, Житомирської та Чернігівської областей. Він передбачає допомогу в працевлаштуванні та започаткуванні власної справи для членів малозабезпечених сімей і внутрішньо переміщених осіб.
Проект відрізняється від попередніх тим, що не передбачає надання «живих» коштів. Як пояснив Андрій Рева, ідея полягала в тому, щоб людина написала бізнес-план, а Мінсоцполітики могло б придбати необхідне устаткування та матеріали, допомагати в період становлення. Ця ідея, яка реалізована в інших країнах у вигляді бізнес-інкубаторів.
Додатковою перевагою такого підходу визначено детінізацію бізнесу.
У Мінсоцполітики нагадали, що «Рука допомоги» - це пілотний проект Міністерства, який реалізується за підтримки Світового банку. Мета проекту - допомогти вимушеним переселенцям і членам малозабезпечених сімей позбутися залежності від соціальних виплат, отримати роботу або заснувати власний бізнес.
Зокрема, учасники мають змогу отримати безвідсоткову поворотну фінансову допомогу (мікрокредит) на обладнання та матеріали для започаткування бізнесу. Сума такого мікрокредиту може складати до 40 прожиткових мінімумів, що у 2018 році - близько 70 тис. грн. При цьому повертати потрібно лише різницю між сумою фіндопомоги та сплаченими за три роки податками і зборами. А якщо учасник стає роботодавцем для двох інших учасників, фінансова допомога стає повністю безповоротною. Окрім фінансування, учасники проекту на старті своєї підприємницької діяльності отримують консультаційну підтримку та супровід у підготовці бізнес-плану.