Єдиний узгоджений законопроект щодо впровадження аукціонів у відновлюваній електроенергетиці України, підготовлений робочою групою Комітету ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки разом з усіма зацікавленими сторонами, у т. ч. за участю Держенергоефективності, схвалено на засіданні зазначеного Комітету. Парламенту рекомендовано прийняти його в першому читанні.
Разом із народними депутатами та гравцями ринку сформовано позицію щодо основних положень запровадження аукціонів з 2020 року.
Зокрема, передбачено надати можливість інвесторам укладати договір на продаж згенерованої «зеленої» електроенергії за аукціонною ціною на 20 років.
В аукціонах зможуть брати участь різні компанії незалежно від встановленої потужності об'єкта та джерела «чистої» енергії.
Водночас участь буде обов'язковою для проектів:
- із 2020 року - СЕС більше 10 МВт та ВЕС більше 20 МВт;
- із 2021 - 2022 років - СЕС більше 5 МВт та ВЕС більше 20 МВт;
- із 2023 року - СЕС більше 1 МВт і ВЕС більше 3 МВт.
Учасники аукціону повинні мати підтвердження права власності на землю та укладений договір про приєднання до електричних мереж.
Аукціони планується проводити двічі на рік у системі електронних публічних закупівель «ProZorro» (https://prozorro.gov.ua).
Крім цього, пропонується встановлювати квоти щорічно на 5 років.
Розглядаючи законопроект, члени Комітету ВРУ ПЕК також звернули увагу на необхідність оптимізації «зелених» тарифів та питання прозорості підключення об'єктів відновлюваної енергетики до мереж.