Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Розмитнення "євроблях": як визначається вартість авто і які потрібні документи

6 грудня 2018, 15:40
9535
0
Автор:
Реклама

Прес-служба ДФС опублікувала ТОП-11 запитань та відповідей щодо митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією, які найчастіше цікавлять платників податків.

1. Які документи треба подати для митного оформлення авто, ввезених в Україну з Литви, Польщі, Болгарії, Німеччини (у режимі тимчасового ввезення, транзиту, якщо транзит прострочений і авто, які ввозитимуться згідно з новим законом)?

В усіх перерахованих випадках разом з митною декларацією (оформлюється митним брокером) на транспортний засіб, який декларується в режим імпорту (вільний обіг), видаються наступні основні документи:

- реєстраційні (технічні) документи на транспортний засіб (техпаспорт);

- документи, що підтверджують право власності або розпорядження (договір купівлі-продажу, доручення);

- рахунок-фактура (инвойс) або інший документ, який визначає вартість товару (можливо, це буде один і той же документ, що підтверджує право власності).

2. У якому місці та на якій митниці можна розмитнити транспортний засіб?

Митне оформлення можна здійснити у будь-якій митниці України. Адреси і реквізити конкретних місць можна знайти на сайтах територіальних органів або на веб-порталі ДФС.

3. Чи можна не виїжджати з України, а здійснити митне оформлення в митниці свого регіону?

Можна не виїжджати, а подати необхідні документи і пред'явити транспортний засіб у будь-яку найближчу митницю.

4. Чи може бути авто заявлено в режим "імпорт" особою, яка не перетинала на цьому авто кордон?

Може, але за умови продання документів, що підтверджують право власності цієї особи на транспортний засіб або право їм розпоряджатися.

5. Чи може скористатися знижкою впродовж 90 днів людина, яка вже розмитнила авто?

Ні, знижка впродовж 90 днів (коефіцієнт 0,5 на акциз) застосовується при оформленні тільки одного легкового транспортного засобу. Один автомобіль може бути оформлений тільки один раз.

Якщо автомобіль вже був оформлений митницею і платежі вже сплачені, то оформити цей же автомобіль ще раз і скористатися знижкою неможливо.

6. Чи може авто в'їжджати в Україну з підготовленою попередньою митною декларацією без сплати заставних платежів, якщо авто заявлене в режим "імпорт"?

У випадку якщо громадянином прийнято рішення про ввезення автомобіля (легковий автомобіль, код 8703 по УКТ ЗЕД), то подання попередньої митної декларації і забезпечення сплати митних платежів є обов'язковими. У такому разі застосування грошової застави є тільки одним з видів забезпечення сплати митних платежів, хоча можуть бути обраними і інші види забезпечення.

Грошова застава як обов'язковий вид гарантії застосовується тільки у разі транзитного переміщення резидентом України транспортного засобу, що знаходиться на постійній реєстрації за межами України.

7. Чи може людина сама звернутися на митницю і подати документи або для цього потрібний спеціальний митний брокер. Якщо потрібен - де взяти перелік брокерських фірм, яка середня вартість брокерських послуг?

Теоретично можна самостійно заповнити митну декларацію і подати необхідні документи (законодавством це не забороняється), але краще звернутися до митного брокера - до кваліфікованого фахівця, оскільки заповнення митної декларації вимагає спеціальних знань і певного програмного забезпечення. Крім того, паперова митна декларація повинна обов'язково супроводжуватися її електронною копією.

Невірне заповнення митної декларації може привести до ряду проблем (до складання протоколу про порушення митних правил).

Інформація про митних брокерів постійно оновлюється і розміщується на сайті ДФС. Вартість брокерських послуг можна упізнати у митних брокерів (ДФС не контролює цю вартість).

8. Чи потрібно приїжджати на авто в зону митного огляду для його огляду?

Митне оформлення здійснюється у будь-якій митниці з обов'язковим пред'явленням авто. Рішення про проведення митного огляду приймає посадова особа митниці з урахуванням вимог МК.

Оскільки митні формальності здійснюються в зонах митного контролю, то приїжджати в зону митного контролю - обов'язково.

9. Якщо штраф за прострочення транзиту вже сплачений, чи треба платити 8500 штраф, передбачений новим законом?

Сплата штрафу при порушенні громадянином митних правил не звільняє цього громадина від виконання взятих на себе зобов'язань з дотримання митного режиму.

Незважаючи на сплачений раніше штраф, добровільна сплата коштів у розмірі 8500 грн (яка не є штрафом) є обов'язковою при оформленні в режим імпорту транспортного засобу, щодо якого порушено строки та умови режимів транзиту або тимчасового ввезення.

10. На які реквізити повинен сплачуватися добровільний платіж 8500 грн.?

Передбачені новим Законом добровільні кошти (8500 грн) сплачуються одночасно з митними платежами і в тому ж порядку. Реквізити рахунку є індивідуальними для кожної митниці, а інформацію про них можна знайти на сайтах територіальних органів ДФС та дізнатись у працівників підрозділу митниці або у митного брокера.

11. Хто і як визначає вартість авто, з якою платиться ПДВ та мито?

Документами, що підтверджують вартість придбаного автомобіля є:

- договір купівлі-продажу;

- инвойс;

- банківські або інші платіжні документи;

- експортна декларація;

- довідкова інформація за вартістю аналогічних транспортних засобів в країні експорту.

У цих документах має бути вказана дата продажу, номер шасі (рами), кузову (чи ідентифікаційний номер), номер двигуна, його модель, рік виготовлення, а також ім'я і прізвище покупця.

За наявності підстав вважати, що заявлено недостовірну вартість або у разі відсутності вищезгаданих документів, митниця визначає вартість автомобіля самостійно.

Нагадаємо, закони про "євробляхи" набули чинності 25 листопада

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини