Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

НБУ спростив умови екстреної підтримки ліквідності банків

4 грудня 2018, 10:19
205
0
Автор:
Реклама

Регулятор полегшив доступ банків до екстреної підтримки ліквідності для забезпечення фінансової стабільності. Зокрема, спрощено процедуру укладення генерального договору, що сприятиме зменшенню часу та фінансів банків.

Відповідні зміни затверджено постановою Правління Нацбанку від 27 листопада 2018 року № 128 "Про затвердження Змін до Положення про екстрену підтримку Національним банком України ліквідності банків".

Серед найважливіших змін:

- відтепер банку не потрібно надавати фінансову модель розвитку;

- відстрочено вимоги щодо надання звіту про оцінку нерухомого майна до моменту виникнення потреби в кредиті (раніше - вже на етапі укладання генерального договору з Нацбанком);

- скасовано вимоги щодо надання звіту про оцінку вартості майнових прав за кредитами юридичних осіб на етапі укладання генерального договору;

- подовжено термін дії звіту про оцінку майна з 3 до 6 місяців до дня його подання до Нацбанку;

- скорочено час перевірки відповідності суб'єктів оціночної діяльності встановленим критеріям.

Крім того, в оновленій процедурі визначено ознаки неприйнятності нерухомого майна для передачі в заставу Нацбанку. Це, зокрема, нерухоме майно поза межами обласних і районних центрів (крім цілісних майнових комплексів, об'єктів виробничої або складської нерухомості), незабудовані земельні ділянки поза межами Києва, Дніпра, Одеси, Харкова і Львова, збиткові майнові комплекси та нерухомість, експлуатація якої не приносить дохід. Неприйнятною також вважатиметься нерухомість, характеристики якої не відповідають даним у технічній документації, об'єкти в аварійному стані тощо.

Нацбанк також установив критерії відповідності для страхових компаній, які страхують майно, що перебуває в заставі за кредитами НБУ. Це, зокрема, відсутність протягом останніх 2 років порушень вимог законодавства, рентабельна діяльність і наявність перестрахувального покриття ризиків у провідних міжнародних компаніях. До того ж такі страхові компанії мають бути не пов'язаними з банком-позичальником особами, а частка отриманих ними страхових платежів за операціями зі страхування кредитних і фінансових ризиків не повинна перевищувати 5 % загального обсягу страхових платежів за підсумками останнього звітного року.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини