Офіційне видання "Голос України" сьогодні, 28 листопада, опублікувало Закон № 2630 - VІІІ "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні", а також відповідний Указ Президента № 393/2018 від 26 листопада 2018 року.
Закон набуває чинності з дня його опублікування. Тобто воєнний стан введено з 28 листопада до 26 грудня 2018.
Воєнний стан вводиться у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, а також Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях і внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії.
Указ Президента передбачає введення воєнного стану з 14 годин 00 хвилин 26 листопада 2018 строком на 30 діб до 14 годин 00 хвилин 26 грудня 2018 року.
Військовому командуванню спільно з МВС та іншими органами виконавчої влади і місцевого самоврядування доручено вводити і здійснювати передбачені Законом про правовий режим воєнного стану заходи та повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення і інтересів держави.
Передбачено, що на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30 - 34, 38, 39, 41 - 44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб. Детальніше про те, які права можуть бути обмежені, читайте за посиланням. Також читайте, які права не можуть бути обмежені під час воєнного стану.
Кабміну доручено:
- ввести в дію план впровадження і забезпечення заходів правового режиму воєнного стану в Україні;
- забезпечити постачання ЗСУ, іншим військовим формуванням матеріально-технічних ресурсів і майна, надання послуг та їх фінансування в обсягах, що необхідні для ефективного виконання покладених на них завдань в особливий період.
ДСНС має невідкладно привести в повну готовність до виконання завдань за призначенням визанчені об'єкти єдиної державної системи цивільного захисту, її функціональні і територіальні підсистеми.
Обласні, Київська міські держадміністрації, органи місцевого самоврядування мають утворити ради оборони і забезпечити сприяння військовому командуванню у введенні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану.
МЗС - забезпечити інформування в установленому порядку Генерального секретаря ООН та офіційних осіб іноземних держав про введення в Україні воєнного стану, про обмеження прав і свобод людини і громадянина, що є відхиленням від зобов'язань за Міжнародним пактом про громадянські та політичні права, та про межу цих відхилень і причини прийняття такого рішення.і про межу цих відхилень і причини ухвалення такого рішення.