Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Рада попередньо схвалила затвердження в Конституції курсу на НАТО

22 листопада 2018, 18:10
406
0
Автор:
Реклама

Верховна Рада попередньо схвалила президентський законопроект № 9037 про внесення змін до Конституції України для реалізації цілеспрямованого прагматичного курсу на набуття повноправного членства в Євросоюзі та в НАТО як стратегічних зовнішньополітичних пріоритетів держави.

Відповідну Постанову (проект № 9037/П1) було прийнято на вечірньому засіданні Парламенту 22 листопада.

Постановою ВР № 2555-VIII проект було включено до порядку денного дев'ятої сесії ВР восьмого скликання на засіданні 20 вересня.

Конституційний Суд України Висновком № 3-в/2018 від 22 листопада 2018 року визнав зміни такими, що відповідають вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Проектом запропоновано віднести до повноважень Верховної Ради не лише визначення засад внутрішньої та зовнішньої політики, а й реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору.

Президент України буде гарантом реалізації нового стратегічного курсу держави, а Кабмін забезпечить його реалізацію.

Крім того, пропонується виключити з Конституції положення, що передбачає використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини