Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Аграріїв захистять від рейдерів, а споживачів від неякісних продуктів

22 листопада 2018, 11:00
523
0
Автор:
Реклама

Аграрний комітет на засіданні 20 листопада розглянув ряд профільних законопроектів та рекомендував Верховній Раді прийняти їх.

Зокрема, було розглянуто підготовлений до другого читання з урахуванням пропозицій і поправок законопроект № 8121 "Про внесення змін до Земельного кодексу України і деяких інших законодавчих актів з протидії рейдерству". Члени Комітету ухвалили рішення рекомендувати ВР прийняти його у другому читанні та в цілому.

Ухвалення цього закону дозволить ввести на законодавчому рівні дієві запобіжники для захисту майнових прав власників та користувачів земельних ділянок, а також виключити протиправне поглинання та захоплення підприємств в аграрному секторі. Крім того, державні кадастрові реєстратори отримають онлайн-доступ до відомостей, що містяться в Державному реєстрі прав на нерухоме майно, а державні реєстратори прав - до відомостей Державного земельного кадастру.

Також Верховній Раді рекомендували прийняти у другому читанні та в цілому проект № 8450 "Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів". Споживачам повідомлятимуть, чи піддавався харчовий продукт розморожуванню, перестануть використовувати інформацію, яка може ввести споживача в оману, особливо в частині властивостей і характеристик харчових продуктів. Також зменшать навантаження на операторів ринку шляхом систематизації законодавства, гармонізованого із законодавством ЄС.

Законопроект № 9162 "Про основи державної аграрної політики та державної політики сільського розвитку" рекомендували прийняти за основу. Проект закону є рамковим і визначає основні принципи і пріоритети державної аграрної політики і державної політики сільського розвитку в Україні. У проекті визначено п'ятнадцять пріоритетів державної аграрної політики, зокрема, підвищення конкурентоспроможності та збільшення експорту, впровадження та розвиток інновацій в агропромисловому комплексі, забезпечення захисту прав та інтересів землевласників і землекористувачів, підвищення рівня зайнятості сільського населення та інші.

Прийняти за основу також Комітет рекомендував проект Закону № 7186 "Про державний контроль за генетично модифікованою продукцією в сільському господарстві і харчовій промисловості" з урахуванням при доопрацюванні до другого читання окремих положень законопроекту № 7210, який рекомендували відхилити. Проектом пропонують створити Міжвідомчу комісію з питань біобезпеки та поводження з ГМО. Оцінка ризиків ГМО здійснюватиметься за європейськими стандартами. Оцінювати ризики зможуть виключно кваліфіковані експерти, робота яких буде відкритою та публічною. За порушення законодавства у сфері контролю за ГМО у сільському господарстві та харчовій промисловості буде передбачено адміністративну і кримінальну відповідальність. Зокрема, кримінальна відповідальність наставатиме за порушення правил і норм здійснення генно-інженерної діяльності і поводження з ГМО у відкритій системі, що створило загрозу загибелі людей або настання інших тяжких наслідків.

Крім того, Комітет рекомендував прийняти за основу проект № 9022 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно ідентифікації і реєстрації тварин". Проект встановлює єдині правила державного нагляду та контролю за ідентифікацією і реєстрацією тварин.

Звертаємо вашу увагу, що відстежувати реєстраційні дії відносно своєї землі можна за допомогою зручного сервісу SMS - маяк Земля, який дозволяє оперативно дізнатися про початок та хід реєстраційної процедури щодо земельних ділянок.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини