Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У Державний земельний кадастр збираються внести відомості про всі ділянки

10 квітня 2018, 09:32
809
0
Автор:
Реклама

Народні депутати збираються встановити запобіжники по захисту майнових прав власників і користувачів земельних ділянок з метою запобігання протиправному поглинанню і захопленню підприємств в аграрному секторі економіки.

Комітет з питань аграрної політики і земельних відносин рекомендував Верховній Раді прийняти за основу відповідний законопроект № 8121 "Про внесення змін до Земельного кодексу України і деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству".

Так, законопроектом пропонується визначити, що власник нерухомого майна одностороннім правочином може вимагати нотаріально посвідчити договір, предметом якого є нерухоме майно або його частина, а також відмінити таку вимогу (якщо посвідчення не передбачено законом). Вимога обов'язкового нотаріального посвідчення договору підлягає реєстрації в якості обтяження у Державному реєстрі прав на нерухоме майно (далі - реєстр) і може бути скасована за заявою власника нерухомості.

Крім того, державні кадастрові реєстратори отримають онлайн-доступ до відомостей, що містяться в реєстрі, а державні реєстратори прав - до відомостей Державного земельного кадастру (далі - кадастр).

Власникам і користувачам земельних ділянок більше не треба буде отримувати паперові витяги про земельні ділянки з кадастру. Держреєстратори повинні будуть при здійсненні реєстраційних дій самостійно формувати такі витяги в електронній формі.

Також держреєстратори перевірятимуть не лише відомості в реєстрі, але і наявність відповідних відомостей в кадастрі. Держреєстратор перевірить, чи має право особа, яка звернулася із заявою про реєстрацію, на здійснення таких дій. Також він перевірить наявність інформації про нерухоме майно в інших державних реєстрах. Заява про реєстрацію права на нерухоме майно буде залишена без розгляду, якщо кадастровий номер ділянки відсутній в кадастрі.

Законопроект передбачає автоматичне продовження дії договору оренди землі на такий же термін і на тих же умовах, за наявності умови про автоматичне поновлення і якщо орендована земельна ділянка не відноситься до земель державної або комунальної власності. Інформація про автоматичне поновлення угод обов'язково вноситься в реєстр при проведенні державної реєстрації такого права. Крім того, в реєстр вносяться відомості про ціну (вартість) нерухомого майна і права на нього за відповідними договорами.

Посилюється адміністративна відповідальність за порушення законодавства держреєстраторами при здійсненні реєстраційних дій.

У разі ухвалення Закону Кабінет Міністрів зобов'язаний буде до 1 січня 2019 року забезпечити організацію і фінансування внесення в кадастр інформації про всі земельні ділянки, сформовані до 1 січня 2013 року, з привласненням усім ділянкам кадастрових номерів і вказівкою наявності або відсутності координат поворотних точок меж земельних ділянок для подальшого їх визначення при переоформленні прав.

Усі органи виконавчої влади і місцевого самоврядування безкоштовно підключать до кадастру і реєстру.

Як бачимо, не втрачає актуальності питання оперативного контролю реєстраційних дій, завдяки чому власник зможе ефективно відреагувати на спроби рейдерського захоплення свого майна. Про зміни в реєстрі нерухомості можна упізнати SMS- повідомленням, електронним листом, а також сповіщенням в кабінеті користувача за допомогою спеціального сервісу "SMS-Маяк"запущеного на технічній базі "ЛІГА : ЗАКОН".

Звертаємо Вашу увагу, що 12 квітня відбудеться практикум на тему "Усе під контролем: практичні рекомендації юриста агробізнесу". З програмою заходу можна ознайомитися тут.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини