Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Держпродcпоживслужба проводитиме інспекції до 4 разів на рік

5 листопада 2018, 14:17
539
0
Автор:
Реклама

Уряд затвердив критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від здійснення господарської діяльності, а також порядок визначення періодичності здійснення планових заходів державного контролю операторів ринку (потужностей) Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Відповідну постанову № 896 «Деякі питання здійснення планових заходів державного контролю Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів» прийнято 31 жовтня 2018 року.

Затверджені Порядок та критерії установлюють процедуру визначення періодичності здійснення планових заходів державного контролю у формі інспектування та аудиту відповідності діяльності операторів ринку (потужностей) вимогам законодавства про харчові продукти, корми, здоров'я та благополуччя тварин, що здійснюються Держпродспоживслужбою.

Критеріями, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, є:

визначено ризики, пов'язані з тваринами, харчовими продуктами, кормами, операторами ринку (потужностей), використанням харчових продуктів або кормів, процесів, матеріалів, речовин, провадженням діяльності або операцій, які можуть справити негативний вплив на безпечність харчових продуктів та/або кормів, здоров'я та благополуччя тварин;

результати здійснення попередніх заходів державного контролю;

ефективність процедур, що застосовуються оператором ринку (потужностей) з метою дотримання законодавства про харчові продукти, корми, здоров'я та благополуччя тварин;

інформація, яка може свідчити про невідповідність господарської діяльності вимогам законодавства про харчові продукти, корми, здоров'я та благополуччя тварин.

Якщо потужність відповідає одночасно кільком показникам (характеристикам) критерію, їй нараховується найвищий бал із числа відповідних показників (характеристик). На основі нарахованої суми балів кожна потужність (об'єкт) відповідно до шкали балів відноситься до певного ступеня ризику:

від 90 балів і більше - до дуже високого ступеня ризику;

від 70 до 89 балів - до високого ступеня ризику;

від 40 до 69 балів - до середнього ступеня ризику;

від 21 до 39 балів - до низького ступеня ризику;

від 0 до 20 балів - до незначного ступеня ризику.

Планові заходи державного контролю здійснюються з такою періодичністю:

з дуже високим ступенем ризику - інспектування - не більше 4 разів на рік, аудит - не більше 1 разу на рік;

з високим ступенем ризику - інспектування - не більше 3 разів на рік, аудит - не більше 1 разу на рік;

із середнім ступенем ризику - інспектування - не більше 2 разів на рік, аудит - не більше 1 разу на рік;

з низьким ступенем ризику - інспектування - не більше 1 разу на рік, аудит - не більше 1 разу на два роки;

з незначним ступенем ризику - інспектування - не більше 1 разу на два роки, аудит не проводиться.

Акт категоризації потужності у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів складається щороку державними інспекторами територіальних органів Держпродспоживслужби щодо кожної потужності не пізніше 1 листопада поточного року на підставі відомостей, наявних станом на 30 вересня поточного року. Стосовно потужностей, які розпочали діяльність у поточному році, такий акт складається не пізніше 10 робочих днів з дня їх державної реєстрації або видачі експлуатаційного дозволу.

Перше інспектування потужностей, які введені в експлуатацію в поточному році, здійснюється не пізніше:

трьох місяців з дня видачі експлуатаційного дозволу на потужність;

шести місяців з дня державної реєстрації потужності.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини