Комітет з питань фінансової політики і банківської діяльності рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроект № 9078 щодо діяльності кредитних спілок.
Так, в Законі «Про кредитні спілки» пропонується встановити нове визначення кредитної спілки як юридичної особи, заснованої з метою задоволення потреб її членів у взаємному кредитуванні, наданні фінансових послуг за рахунок об'єднаних грошових внесків, а також здійснення іншої діяльності, визначеної Законом. Такі спілки здійснюють некомерційну господарську діяльність.
Кредитна спілка матиме право вчиняти електронні правочини відповідно до законодавства у сфері електронної комерції, але лише в частині, яка не суперечитеме спеціальному законодавству, яке регулює діяльність кредитних спілок.
Для досягнення мети, визначеної в статуті, кредитні спілки також зможуть засновувати та бути членом (учасником) асоціацій кредитних спілок, об'єднаних кредитних спілок, об'єднань юридичних осіб, благодійних організацій, громадських об'єднань, суб'єктів систем фінансового оздоровлення кредитних спілок та гарантування внесків (вкладів), інших юридичних осіб, що здійснюють некомерційну господарську діяльність.
Кредитна спілка зможе створювати відокремлені підрозділи (філії, відділення), але виключно на території області, яка передбачена відповідною територіальною ознакою членства, а також у населених пунктах, в яких зареєстровані юридичні особи та їх відокремлені підрозділи (за наявності), які є спільним місцем роботи, або навчальні заклади та їх відокремлені підрозділи, які є спільним місцем навчання та/або працевлаштування членів кредитної спілки, об'єднаних відповідною ознакою членства.
Розширені можливості членства в кредитній спілці: її членами зможуть бути не тільки фізичні особи - громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України, але й фізичні особи - підприємці, а у деяких випадках - юридичні особи (фермерські господарства, кооперативи, професійні спілки зі статусом первинних або місцевих, релігійні організації, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку). Фермерські господарства, кооперативи, професійні спілки зі статусом первинних або місцевих, релігійні організації можуть бути членами виключно кредитної спілки, створеної за територіальною ознакою, за умови, що вони мають місцезнаходження в межах адміністративно-територіальної одиниці, проживання на території якої є ознакою членства фізичних осіб в кредитній спілці. Не можуть бути прийняті до складу членів кредитної спілки юридичні особи, які знаходяться в процесі припинення, а також щодо яких порушено справу про банкрутство.
Крім того, запропоновано конкретизувати порядок задоволення вимог кредиторів кредитної спілки; визначити умови та підстави визнання кредитних спілок проблемними і неплатоспроможними; уточнити порядок управління кредитною спілкою; визначити правовий статус асоціацій та об'єднань кредитних спілок, у тому числі як саморегулівних організацій тощо.