Запроваджено критерії для оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності з промислового вилову водних біоресурсів за межами юрисдикції України. Цими критеріями передбачено, що ризики групуватимуться залежно від ступеня негативних наслідків, що можуть призвести до шкоди навколишньому природному середовищу в частині забезпечення охорони та використання водних біоресурсів (ВБР).
Відповідну постанову було прийнято на засіданні Кабміну 17 жовтня.
До критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику, належать:
- дотримання суб'єктом господарювання ліцензійних умов провадження господарської діяльності з промислового вилову ВБР за межами юрисдикції України при здійсненні господарської діяльності;
- строк провадження господарської діяльності з промислового вилову ВБР за межами юрисдикції України;
- максимальна кількість статистичних підрайонів промислу, в яких провадиться господарська діяльність з промислового вилову ВБР за межами юрисдикції України;
- знаряддя лову, які використовуються при здійсненні господарської діяльності з промислового вилову ВБР за межами юрисдикції України.
З урахуванням суми балів, нарахованих за всіма критеріями, суб'єкта господарювання віднесуть до високого, середнього або незначного ступеня ризику.
Планові заходи державного нагляду здійснюватимуться за діяльністю суб'єктів господарювання, які віднесені до:
- високого ступеня ризику - не частіше одного разу на два роки;
- середнього ступеня ризику - не частіше одного разу на три роки;
- незначного ступеня ризику - не частіше одного разу на п'ять років.