Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Набули чинності закони, що ратифікують угоди про реадмісію зі Швейцарією та Молдовою

16 жовтня 2018, 15:46
236
0
Автор:
Реклама

14 жовтня набули чинності закони про ратифікацію міжурядових угод щодо реадмісії осіб з Молдовою і зі Швейцарською Конфедерацією.

Врегульовані питання реадмісії - передачі компетентними органами запитуючої держави і прийом компетентними органами запитуваної держави осіб, що в'їхали або знаходяться на чужій території з порушенням законодавства про перетин державного кордону і перебування іноземців і осіб без громадянства.

Угода з Молдовою набуде чинності через 30 календарних днів з дати отримання дипломатичними каналами останнього письмового повідомлення про виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур

Запит про реадмісію щодо громадянина третьої країни або особи без громадянства напрвляється компетентним органом держави запитуючої Сторони компетентному органу держави запитуваної Сторони в строк, що не перевищує 180 календарних днів з дати встановлення факту незаконного в'їзду або незаконного перебування цієї особи на території. Запит можна не направляти, якщо особа має проїзний документ громадянина запитуваної держави, дійсний для перетину державного кордону.

У разі затримання особи в прикордонному районі держави запитуючої Сторони впродовж 48 годин з моменту незаконного перетину державного кордону такою особою безпосередньо з території запитуваної держави, впродовж 48 годин з моменту затримання може бути поданий запит про реадмісію. Незаконний перетин державного кордону визначається на основі акту спільного розслідування, проведеного на ділянках кордону в зоні відповідальності компетентних органів держав.

Угода зі Швейцарською Конфедерацією про реадмісію осіб набуде чинності в перший день другого місяця з дати отримання дипломатичними каналами останнього письмового повідомлення про виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур.

Встановлено, що запит на реадмісію повинен містити: усі наявні персональні дані про особу, що підлягає реадмісії (наприклад, ім'я, прізвище, дата і місце народження, стать і місце проживання в запитуваній державі); докази громадянства, умови реадмісії громадян третіх країн і осіб без громадянства; фотографію.

Запит відносно здійснення реадмісії може бути поданий компетентному органу запитуваної держави протягом не більше одного року після того, як стало відомо, що громадянин третьої держави або особа без громадянства не виконують чинних умов для в'їзду, перебування або проживання або перестали виконувати такі умови. Зобов'язання з реадмісії не виникає у випадках, коли запит подається після закінчення зазначеного терміну. У разі наявності юридичних або практичних обставин несвоєчасної передачі заяви, цей термін може бути продовжений на підставі запиту до 30 календарних днів.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини