Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

У що інвестують в Україні сьогодні та найближчі перспективи: аналіз і прогнози

11 жовтня 2018, 13:46
377
0
Автор:
Реклама

На що звертає увагу інвестор. Вплив виборів в Україні на інвестиції

Психологи кажуть, що в людей вкрай погано розвинена прогностична функція й надзвичайно добре - ретроспективна. Тож будь-які передбачення щодо інвестування в нашій країні, не підкріплені тестами, - дуже непродуктивні. Проте цілком можна припустити, що інвестування у зв'язку з виборчими процесами в Україні піде на спад.

Є два типи іноземних інвесторів: одним не важливо, яка політична сила при владі й наскільки складна зовнішньополітична ситуація в Україні, для інших питання політичних ризиків - пріоритетне, адже в нашій країні бізнес дуже залежить від влади. Водночас стан перманентної війни теоретично вже мав би відфільтрувати останніх. У період із 2014 року відбувся колапс у сфері іноземних інвестицій і лише зараз динаміка стала позитивною. У першу чергу на це вплинула інтеграція з ЄС, стабілізація подій на Сході й навіть українські реформи. Відсіювання інвесторів, які бояться ризикованих геополітичних моментів в Україні, таки відбулося. Ситуацію й досі важко назвати стабільною, тому зараз будь-які глобальні потрясіння негативно впливатимуть на інвест-клімат України.

З мого досвіду (близько 10 років роботи з іноземцями, проекти вартістю від кількох десятків тисяч доларів до $ 3 - 4 млн в середньому) інвесторів цікавить ROI (привабливість та окупність), безпека інвестицій (тобто рівень ризикованості та втрат), політичне становище й розвиток країни в цілому та в конкретному регіоні, юридичний стан об'єкта інвестицій. Власники рідко готують власний об'єкт до продажу (проводять підготовку, аудит, структурування, звертаються до фінансових консультантів щодо прорахунків та до експертів із питань оцінки), тому інвесторові доводиться витрачати час на збір цих даних, що зменшує привабливість такого об'єкта. Також це часто стає причиною зменшення його вартості. Це при тому, що власник міг би зробити частину зазначених дій власними силами й без значних витрат на юристів.

Дізнатися про те, які існують потенційні ризики під час інвестування в Україні, а також про те, що буде, якщо іноземні інвестиції не будуть йти до України, ви зможете, прочитавши матеріал ЮРИСТ&ЗАКОН за посиланням. Щоб отримати доступ до інших матеріалів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН, скористайтеся вільним тестом та оцінить увесь масштаб і переваги послуг, що надаються.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини