Україна зможе забезпечити співфінансування проектів, на які європейські партнери готові виділити кошти.
Законом № 2515 - VIII "Про внесення змін до деяких Законів України відносно трансграничної співпраці", який набув чинності сьогодні, 11 жовтня, створено законодавчі підстави для діяльності об'єднань єврорегіональної співпраці, європейських об'єднань територіальної співпраці.
Згідно Закону, об'єднання єврорегіональної співпраці визначається як форма транскордонного співробітництва зі статусом юридичної особи відповідно до національного законодавства держави, на території якої є його місцезнаходження, метою якого є заохочення, підтримка та розвиток в інтересах населення транскордонного та міжтериторіального співробітництва між суб'єктами і учасниками таких відносин у сферах спільної компетенції та відповідно до повноважень, встановлених згідно з національним законодавством відповідної держави;
При цьому європейське об'єднання територіальної співпраці - це об'єднання суб'єктів транскордонного співробітництва України та відповідних суб'єктів сусідніх держав - членів Європейського Союзу зі статусом юридичної особи відповідно до національного законодавства держави - члена Європейського Союзу, на території якої є його місцезнаходження.
Регламентується порядок утворення та діяльності таких об'єднань.
Об'єднання єврорегіонального співробітництва утворюється на підставі угоди про заснування в організаційно-правовій формі непідприємницького товариства, що не має на меті одержання доходу (прибутку) для його подальшого розподілу серед засновників (учасників), членів, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб.
Основним видом діяльності об'єднання єврорегіонального співробітництва є розроблення та реалізація спільних ініціатив, заходів, проектів, програм та стратегій транскордонного співробітництва.
Об'єднання єврорегіональної співпраці здійснює свою діяльність на підставі кошторису, що затверджується на кожен наступний рік відповідним органом управління об'єднання. Джерелами фінансування об'єднання можуть бути:
- разові або періодичні внески, відрахування засновників і членів об'єднання;
- кошти та інше майно, що надходять відповідно до програм міжнародної технічної, благодійної допомоги;
- кошти від ведення об'єднанням єврорегіонального співробітництва основної діяльності;
- пасивні доходи;
- інші доходи, що не суперечать законодавству.
Оподаткування об'єднання здійснюється відповідно до положень Податкового кодексу відносно оподаткування неприбуткових установ і організацій.
Державна фінансова підтримка надається проектам (програмам) транскордонного співробітництва, які мають достатню аргументацію щодо ефективного розв'язання актуальних проблем і були відібрані на конкурсній основі за цілями, пріоритетами, необхідними ресурсами та тривалістю їх реалізації згідно з порядком, що затверджується Кабміном. Пріоритетними визнаються ті програми, що отримали фінансування в рамках програм міжнародної технічної допомоги.