Кабмін затвердив Концепцію розвитку громадянської освіти в Україні.
Про це зазначено в урядовому розпорядженні від 3 жовтня 2018 р. № 710-р.
Концепція передбачає визначення ціннісних орієнтирів, завдань і специфічних підходів до громадянської освіти, характеристику системи такої освіти, а також підготовку нормативно-правової бази.
Громадянська освіта розуміється як навчання та громадянське виховання на основі національних і загальнолюдських цінностей.
Основними її стратегічними напрямами є:
правова освіта громадян, зокрема в частині розуміння та вміння реалізовувати власні конституційні права та обов'язки;
посилення здатності брати участь у суспільному житті та використовувати можливості впливу на прийняття рішень на всеукраїнському та місцевому рівні.
Основними змістовими напрямами громадянської освіти є:
права людини та громадянина;
участь громадян та інститутів громадянського суспільства у веденні державних справ;
використання судової системи для захисту громадянських прав; використання інших механізмів захисту прав людини на національному та міжнародному рівні;
участь громадян та інститутів громадянського суспільства у формуванні та реалізації державної політики, вирішенні питань місцевого значення, процесах прийняття рішень на різних рівнях; відповідальне ставлення до своїх обов'язків;
національно-патріотичне виховання;
критичне мислення;
медіаосвіта;
волонтерська діяльність.
Громадянська освіта має охоплювати всі види освіти (формальну, неформальну, інформальну), а також усі складники, всі рівні освіти і всі вікові групи громадян, зокрема освіту дорослих, та бути спрямованою на формування громадянських компетентностей.
Урядовим рішенням також передбачено завдання МОН разом із заінтересованими центральними органами виконавчої влади розробити та подати у шестимісячний строк Кабміну проекти Стратегії розвитку громадянської освіти на період до 2022 року та плану заходів щодо її реалізації.
Щоб не пропустити найважливіше - підпишіться на наш канал у Телеграм @jurliga t.me/jurliga