Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Перевозити небезпечні вантажі будуть за новими правилами

27 вересня 2018, 15:10
3549
0
Автор:
Реклама

Дорожні перевезення небезпечних вантажів по території України здійснюватимуться з урахуванням вимог додатків A, B до Європейської угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ).

МВС затвердило нові Правила перевезення небезпечних вантажів наказом від 4 серпня 2018 року № 656, який набуде чинності з дня офіційної публікації. Наказом також затверджено Порядок видачі та оформлення свідоцтв про допуск транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів та Порядок погодження та оформлення маршруту руху транспортного засобу під час перевезення небезпечних вантажів.

На кожній транспортній одиниці мають бути, окрім перерахованих в ПДР, наступні документи:

1) при перевезенні вантажів підвищеної небезпеки - погодження маршруту руху транспортного засобу під час дорожнього перевезення небезпечних вантажів, видане уповноваженим підрозділом поліції.

Без погодження маршруту перевезення може здійснюватися:

- на маршрутах міжнародного повідомлення, перелік яких затверджений наказом МВС і Мінінфраструктури від 2 березня 2016 № 151/89;

- у випадку якщо перевезення вантажу частково або повністю звільняється від необхідності дотримання вимог та положень ДОПНВ;

2) при внутрішньому перевезенні небезпечних вантажів - копія договору обов'язкового страхування відповідальності суб'єктів перевезення небезпечних вантажів на випадок настання негативних наслідків при перевезенні небезпечних вантажів.

Копія договору обов'язкового страхування не потрібна, якщо перевезення вантажу частково або повністю звільняється від необхідності дотримання вимог і положень ДОПНВ;

3) у випадках, передбачених ДОПНВ, на транспортній одиниці мають бути додатково:

- транспортний документ, передбачений розділом 5.4.1 додатку A до ДОПНВ.

Якщо кількість вантажу не дозволяє завантажити його повний об'єм в одну транспортну одиницю, складаються окремі транспортні документи або робляться копії єдиного документу на кількість завантажених транспортних одиниць.

На вантажі, які не можуть завантажуватися разом в один транспортний засіб із-за заборони їх спільного завантаження, обов'язково виписуються окремі транспортні документи.

- свідоцтво про допуск транспортних засобів до перевезення певних небезпечних вантажів;

- ДОПВН-свідоцтво про підготовку водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі;

- письмові інструкції, передбачені розділом 5.4.3 додатків A до ДОПНВ.

- свідоцтво про завантаження контейнера/транспортного засобу, передбачене розділом 5.4.2 додатків A до ДОПНВ;

Для переносних цистерн та контейнерів-цистерн свідоцтво про завантаження контейнера/транспортного засобу не потрібне;

- документ, що посвідчує особу, з фотографією для кожного члена екіпажа;

- копія документу, виданого компетентним органом, із зазначенням умов перевезення, якщо це потрібно відповідно до підпунктів "c" або "d" підрозділу 5.4.1.2.1 або підрозділами 5.4.1.2.3.3 додатку A до ДОПНВ.

Правилами також встановлені вимоги до засобів пожежогасіння та обладнання, які мають бути на транспортних засобах, які перевозять небезпечні вантажі. Визначено повноваження компетентних органів та врегульовано нагляд та особливості внутрішніх дорожніх перевезень небезпечних вантажів.

Свідоцтво про допуск транспортних засобів до перевезення небезпечних вантажів видається або подовжується сервісним центром МВС за результатами перевірки відповідності конструкції, маркування та спеціального устаткування транспортного засобу вимогам ДОПНВ та Порядку.

Рішення про видачу або відмову у видачі погодження маршруту руху транспортного засобу під час перевезення небезпечних вантажів приймається підрозділами поліції в десятиденний строк з дати подачі заяви в центр надання адміністративних послуг.

Щоб не пропустити найважливіше - підпишіться на наш канал в Телеграм @jurliga t.me/jurliga

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини