Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Зміни в екстреній допомозі: запрацює центральна електронна система

10 вересня 2018, 13:30
244
0
Автор:
Реклама

Для забезпечення світових стандартів швидкості та якості екстреної медичної допомоги створюється електронна система «Централь 103». Її впровадження в тестовому режимі розпочинається у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Харківській, Херсонській областях і місті Києві. Як заплановано МОЗ, завдяки сучасним диспетчерським, новим протоколам і центральній системі виклики оброблятимуться оперативніше, а бригади екстреної допомоги швидше доїжджатимуть на місце події.

Регіони, які підключать свої оперативно-диспетчерські служби до єдиної системи, зможуть обмінюватись з нею даними про прийняті й оброблені виклики. Підключення регіональних диспетчерських до «Централь 103» з одночасним впровадженням нових протоколів обробки викликів допоможе:

- оптимізувати роботу регіональних диспетчерських;

- скоротити швидкість обробки викликів та доїзду бригад;

- отримати якісну та прозору статистику роботи служб екстреної медичної допомоги;

- залучити до надання екстреної допомоги працівників інших екстрених служб;

- створити можливість виклику швидкої для людей з порушенням слуху та мови.

Заплановано, що після впровадження системи «Централь 103»:

- середній час обробки виклику становитиме до 1 хвилини у 95 % випадків;

- середній час доїзду бригади 9 - 12 хв.;

- понад 80 % машин обиратимуться автоматично;

- автоматизована звітність, дані в електронній формі.

Наступним кроком після впровадження системи «Централь 103» у тестовому режимі має стати розробка єдиних вимог до оперативно-диспетчерських служб. Це необхідно для того, аби всі інші регіони, які тільки почали модернізацію своїх диспетчерських, робили це уніфіковано.

Після завершення тестового періоду всі регіони, в яких є об'єднані оперативно-диспетчерські служби, зможуть підключитись до центральної системи.

З часом «Централь 103» інтегрують у систему «Електронне здоров'я». Це дасть змогу створити повноцінну електронну медичну картку пацієнта та забезпечити обмін даними між системою екстреної медицини та іншими рівнями надання медичної допомоги.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини