Для забезпечення світових стандартів швидкості та якості екстреної медичної допомоги створюється електронна система «Централь 103». Її впровадження в тестовому режимі розпочинається у Вінницькій, Донецькій, Запорізькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Харківській, Херсонській областях і місті Києві. Як заплановано МОЗ, завдяки сучасним диспетчерським, новим протоколам і центральній системі виклики оброблятимуться оперативніше, а бригади екстреної допомоги швидше доїжджатимуть на місце події.
Регіони, які підключать свої оперативно-диспетчерські служби до єдиної системи, зможуть обмінюватись з нею даними про прийняті й оброблені виклики. Підключення регіональних диспетчерських до «Централь 103» з одночасним впровадженням нових протоколів обробки викликів допоможе:
- оптимізувати роботу регіональних диспетчерських;
- скоротити швидкість обробки викликів та доїзду бригад;
- отримати якісну та прозору статистику роботи служб екстреної медичної допомоги;
- залучити до надання екстреної допомоги працівників інших екстрених служб;
- створити можливість виклику швидкої для людей з порушенням слуху та мови.
Заплановано, що після впровадження системи «Централь 103»:
- середній час обробки виклику становитиме до 1 хвилини у 95 % випадків;
- середній час доїзду бригади 9 - 12 хв.;
- понад 80 % машин обиратимуться автоматично;
- автоматизована звітність, дані в електронній формі.
Наступним кроком після впровадження системи «Централь 103» у тестовому режимі має стати розробка єдиних вимог до оперативно-диспетчерських служб. Це необхідно для того, аби всі інші регіони, які тільки почали модернізацію своїх диспетчерських, робили це уніфіковано.
Після завершення тестового періоду всі регіони, в яких є об'єднані оперативно-диспетчерські служби, зможуть підключитись до центральної системи.
З часом «Централь 103» інтегрують у систему «Електронне здоров'я». Це дасть змогу створити повноцінну електронну медичну картку пацієнта та забезпечити обмін даними між системою екстреної медицини та іншими рівнями надання медичної допомоги.