Вища рада правосуддя надала консультативний висновок до законопроекту № 8607, яким скасовується норма щодо звільнення споживачів від сплати судового збору за позовами, пов'язаними з порушенням їхніх прав. Також законопроектом передбачено право недієздатного подати заяву про відновлення дієздатності. До новел відноситься і обов'язковість участі адвоката в допиті причетного до злочину свідка.
Згідно з пояснювальною запискою в цілому проект спрямований на приведення законодавства у відповідність з Законом про нові процесуальні кодекси і Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод. Законопроект узгоджує положення щодо: застосування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи; провадження у справі про банкрутство; органів, які здійснюють заходи забезпечення безпеки суддів, працівників апарату суду та їхніх близьких родичів; підвідомчості справ та оскарження рішень третейських судів; врегулювання питання умов матеріально-побутового забезпечення, медичного, санаторно-курортного та транспортного обслуговування членів та працівників секретаріату Вищої ради правосуддя. Варто зазначити, що згідно з пунктом 15 частин першої статті 3 Закону "Про Вищу раду правосуддя" рада надає обов'язкові до розгляду консультативні висновки до законопроектів з питань створення, реорганізації або ліквідації судів, судоустрою і статусу суддів.
До повноважень Вищої ради правосуддя не відноситься розгляд інших питань, зачеплених в законопроекті № 8607.
Таким чином, проаналізувавши пропозиції щодо матеріально-побутового та іншого забезпечення членів ВРП, про порядок внесення відомостей в Єдиний реєстр досудових розслідувань щодо втручання в діяльність суддів, про доступ до судових рішень, Вища рада правосуддя вирішила підтримати законопроект і пропонує прийняти його з врахуванням висловлених пропозицій.
Зокрема, ВРП пропонує зобов'язати Генпрокурора (його заступника) невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання суддею повідомлення про втручання в його діяльність, внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з реєстру.