Примірний договір купівлі-продажу об'єкта великої приватизації державної власності (якщо об'єктом продажу є пакет акцій) має бути затверджено згідно з урядовою постановою від 10 травня 2018 року № 386.
У постанові зазначено, що держорган приватизації надає потенційним покупцям проект договору купівлі-продажу об'єкта приватизації, складеного на основі примірного договору купівлі-продажу, затвердженого держорганом приватизації. Потенційні покупці об'єктів приватизації мають право надати власні коментарі та пропозиції до проекту такого договору.
Фонд держмайна розробив Примірний договір купівлі-продажу об'єкта великої приватизації держвласності (якщо об'єктом продажу є пакет акцій) і затвердив його наказом від 26 червня 2018 року № 872.
У Примірному договорі необхідно вказати:
- предмет договору;
- ціну і порядок розрахунків;
- порядок придбання права власності та передачі об'єкта приватизації;
- обов'язки та гарантії сторін;
- права покупця і продавця та їхню відповідальність;
- виключні та особливі умови;
- зміну умов договору та порядок його розірвання;
- підстави звільнення від відповідальності;
- порядок вирішення спорів;
- місцезнаходження і банківські реквізити сторін.
Цікаво, що договір віднині повинен укладатися двома мовами: українською та англійською, які мають однакову юридичну силу. У разі розбіжностей між українським та англійським текстами перевага віддається українському. Примірник англійською мовою потрібний, якщо сторони вирішать передати спір, що виник, на розгляд до міжнародного комерційного арбітражу, як передбачено в статті 26 Закону «Про приватизацію державного і комунального майна».
Нагадаємо, що вже відомо, як діятимуть аукціонні комісії для продажу об'єктів малої та великої приватизації. Закон про приватизацію набрав чинності 7 березня 2018 року.