Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Грошові перекази українців можуть узяти на контроль

2 серпня 2018, 15:40
3673
0
Автор:
Реклама

Запропоновано ввести ідентифікацію клієнта і встановлювати мету проведення фінансової операції здійснення переказів (у тому числі міжнародних), без відкриття рахунку на суму, що дорівнює або перевищує 30 тис. грн, у тому числі в іноземній валюті, банківських металах та інших активах.

Відповідний проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" оприлюднено 25 липня на сайті Мінфіну для громадського обговорення. Зауваження та пропозиції до проекту можна надавати у письмовій та електронній формі за адресою: 01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2 Міністерство фінансів України, e-mail: hohlov@minfin.gov.ua

Грошові перекази на суму, що дорівнює або перевищує 30 тис. грн, мають супроводжуватися повною інформацією про платника та одержувача переказу коштів (включаючи місце проживання, серію та номер паспорта, ідентифікаційний код).

Перекази на суму менше 30 тис. грн мають супроводжуватися як мінімум інформацією про ініціатора переказу (П. І. Б. або найменування юрособи, номер рахунка або унікальний обліковий номер фінансової операції, який дає змогу здійснити відстеження операції), а також інформацією про одержувача (П. І. Б. або найменування юрособи, номер рахунка, на який зараховуються кошти, або унікальний обліковий номер фінансової операції).

Суб'єктам первинного фінмоніторингу буде заборонено здійснювати переказ коштів у разі відсутності вищевказаної інформації.

Ці вимоги не поширюються на операції зняття коштів з власного рахунка, переказу коштів з метою сплати податків, штрафів, комунальних платежів, при використанні електронних грошей для оплати товарів або послуг (якщо номер платіжного інструменту або пристрою супроводжує переведення на всьому шляху руху коштів), переказу менше 30 тис. грн. для оплати товарів або послуг (за умови, що платіжна система може відстежити переказ коштів і визначити особу, яка уклала договір з одержувачем про постачання товарів або надання послуг), а також операцій із забезпечення проведення переказу коштів, що здійснюються операторами послуг платіжної інфраструктури.

Передбачається підвищення порогу операцій, які підпадають під фінмоніторинг, зі 150 тис. грн до 300 тис. грн.

Також перелік суб'єктів первинного фінмоніторингу, які повідомлятимуть Держфінмоніторинг про підозрілі фінансові операції, доповнять бухгалтери та податкові консультанти.

Заплановано поступовий перехід на ризик-орієнтований підхід при виявленні інформації про підозрілі фінансові операції, удосконалення процедури визначення бенефіціарних власників компаній і запровадження адекватних заходів впливу за порушення антилегалізаційного законодавства від письмового попередження та штрафних санкцій до анулювання ліцензії.

Зокрема, запропоновано підняти штрафи за порушення законодавства щодо запобігання та протидії відмиванню доходів. Так, зараз за таке порушення передбачено штраф від 100 до 200 НМДГ, а пропонується - від 300 до 2 тис. НМДГ. За неподання у передбачений строк інформації про кінцевого бенефіціарного власника або про його відсутність пропонується встановити штраф від 3 до 5 тис. НМДГ (сьогодні вдесятеро менше).

Істотні зміни пропонується внести до Кримінального кодексу. Верхню межу штрафу за тяжкий злочин пропонують збільшити до 75 тис. НМДГ (зараз 50 тис.), а за особливо тяжкий злочин - до 100 тис.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини