Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Досліджувати енергоефективність будівель зможуть тільки атестовані фахівці

1 серпня 2018, 09:09
302
0
Автор:
Реклама

З уведенням в дію Закону про енергоефективність будівель фахівці, які планують займатися сертифікацією енергоефективності й обстеженням інженерних систем будівель, зможуть пройти професійну підготовку і після складання кваліфікаційних іспитів отримати кваліфікаційний атестат.

Такий порядок проходження атестації майбутніх енергоаудиторів та осіб, зайнятих обстеженням інженерних систем будівель, передбачено постановою Уряду від 26 липня 2018 року № 605.

У базовому Законі визначено, що професійна атестація осіб, які планують здійснювати діяльність із сертифікації енергоефективності й обстеження інженерних систем, проводиться атестаційними комісіями, створеними внз чи саморегулівними організаціями у сфері енергоефективності. Інформація про професійну атестацію розміщується на їх офіційних веб-сайтах.

До професійної атестації згідно з базовим Законом допускаються особи, які відповідають одночасно таким вимогам:

1) здобули відповідну вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня вищої освіти (для тих, хто має намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності);

2) здобули відповідну вищу освіту не нижче першого (бакалаврського) рівня (для тих, хто має намір здійснювати обстеження інженерних систем);

3) мають стаж роботи не менше трьох років у сфері енергетики, енергоефективності та енергозбереження, будівництва та архітектури або ЖКГ.

Особа, яка планує пройти профатестацію, має подати атестаційній комісії заяву на проведення профатестації у сфері забезпечення енергоефективності й обстеження інженерних систем будівель.

До заяви додаються копії паспорта та реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізосіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відповідну відмітку в паспорті) податків; копія документа про фахову (відповідну) вищу освіту (диплом і додаток до нього); копія трудової книжки; короткий звіт у довільній формі про професійну діяльність та інші досягнення кандидата; інші документи (за бажанням кандидата), що підтверджують його професійну спеціалізацію, рівень кваліфікації та знань.

Професійна атестація проводиться на платній основі атестаційною комісією, створеною внз або саморегулівною організацією у сфері енергоефективності.

Професійна атестація проводиться шляхом складання кандидатом письмового кваліфікаційного іспиту, що включає розв'язання тестових і ситуаційних завдань. Кількість тестових завдань - не менше 25, ситуаційних - не менше 3.

Для складання кваліфікаційного іспиту кандидат повинен дати 70 % правильних відповідей від загальної кількості тестових і загальної кількості ситуаційних завдань.

Атестаційна комісія за результатами проходження кандидатом кваліфікаційного іспиту приймає рішення про видачу кваліфікаційного атестата або про відмову в його видачі.

Атестаційна комісія відмовляє у видачі кваліфікаційного атестата у разі нескладання фахівцем кваліфікаційного іспиту.

Особа, якій відмовили у видачі кваліфікаційного атестата у разі нескладання кваліфікаційного іспиту, може пройти повторну атестацію не раніше ніж через шість місяців після прийняття рішення про відмову.

Атестаційна комісія повідомляє кандидата про видачу, анулювання або відмову у видачі кваліфікаційного атестата у зазначений у заяві спосіб протягом десяти робочих днів з моменту прийняття відповідного рішення.

Строк дії кваліфікаційного атестата становить п'ять років з дати його видачі.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини