Народні депутати пропонують створити єдину інтероперабельну систему публічних електронних реєстрів. З цією метою у Верховній Раді був зареєстрований законопроект № 8602 "Про публічні електронні реєстри".
Згідно із законопроектом систему публічних електронних реєстрів складають:
- базові державні реєстри (Єдиний державний демографічний реєстр, Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців і громадських формувань, Державний земельний кадастр);
- інші державні реєстри (містять інформацію про рухоме майно; про майнові і немайнові права, їх обмеження і обтяження; нормативно-правові акти, нормативні акти і документи технічного характеру, судові рішення, виконавчі документи, доручення і т. д.);
- комунальні реєстри;
- реєстри саморегулівних організацій;
- Реєстр реєстрів - державна інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для реєстрації і обліку реєстрів, державних і інших обов'язкових для використання класифікаторів, а також інформаційних систем, що забезпечують їх функціонування і використовують інформацію з них.
Передбачено, що реєстри обмінюються даними в режимі "електронний запит - електронна відповідь". Передбачений взаємний пошук і перегляд наявних даних, формування загальних масивів даних, документів і форм, автоматичне протоколювання усіх кроків і операцій за допомогою Системи електронної взаємодії.
Плата за послуги реєстрів, пов'язаних з надання адміністративних послуг, стягується у вигляді адміністративного збору. У таких випадках законами, за якими створені реєстри, встановлюються:
випадки справляння адміністративного збору за надання послуг реєстрів та їх безоплатного надання;
розміри адміністративного збору за надання послуг реєстрів, які можуть диференціюватися залежно від способу та строків надання таких послуг;
випадки звільнення від сплати адміністративного збору;
випадки повернення адміністративного збору.
Плата за послуги інших реєстрів справляється на підставі договорів держателів та/або суб'єктів ведення реєстрів із відповідними користувачами (в тому числі, із посередниками) у випадках, формах та розмірі визначених відповідно до закону, за яким створено реєстри.
Передбачається, що у разі прийняття Закон набуде чинності з 1 січня 2021 року. Процедура об'єднання реєстрів розділена на 2 етапи: до 1 липня 2019 року і до 1 січня 2020 року.