Кампанія з вибору сімейних лікарів, педіатрів і терапевтів триває з квітня цього року. За цей час виникла необхідність удосконалити порядок подання декларацій про вибір лікаря.
Відповідні зміни до Порядку вибору лікаря, який надає первинну меддопомогу, МОЗ вніс наказом від 29 травня 2018 року № 1023.
Що змінилося:
- невідкладну меддопомогу можна буде отримати без декларації. Якщо лікаря поки не обрано, але особа перебуває в невідкладному стані, то вона має право отримати безперервну та безоплатну первинну медичну допомогу в державних і комунальних закладах охорони здоров'я.
Невідкладними станами вважаються: раптове підвищення температури тіла з кашлем, нежиттю, болем у горлі; головний біль, запаморочення, слабкість; біль у попереку, суглобах; підвищення артеріального тиску; больовий синдром у онкохворих; алкогольний, наркотичний, токсичний абстинентний синдром; загострення хронічних захворювань у пацієнтів, які перебувають під наглядом лікаря, який надає первинну меддопомогу, з приводу визначених наказом захворювань;
- копії документів віднині не потрібні. Лікар або реєстратор більше не зобов'язані виготовляти та зберігати копії документів, які надає пацієнт. Пацієнт при підписанні декларації віднині повинен тільки пред'явити документ, що посвідчує особу, і документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
- спрощено форму декларації. Перелік інформації, що вноситься до декларації, скоротився. Відтепер декларація - на одному аркуші, що зекономить час пацієнта та лікаря на її заповнення.
У декларації тепер не потрібно зазначати реєстрацію місця проживання пацієнта, оскільки він обирає лікаря незалежно від місця прописки. Пацієнт своїм підписом підтверджує добровільний вибір лікаря, який надає первинну меддопомогу, та достовірність наданих даних;
- термін дії декларації продовжений. До 1 січня 2020 року продовжили термін дії декларацій про вибір лікаря, які були підписані до 23 березня 2018 року. До цього часу пацієнти можуть подати нову декларацію про вибір лікаря. Але спеціально для цього приходити немає потреби. Підписати декларацію можна під час найближчого візиту до лікаря. Декларації, укладені після 23 березня 2018 року, не мають кінцевого терміну дії. Їх переукладати не треба;
- після зміни юрособи закладу декларації дійсні. Віднині при реорганізації юрособ - надавачів медпослуг раніше подані декларації залишаються дійсними і вважаються поданими юрособі-правонаступникові за умови, що обраний пацієнтом лікар продовжує працювати в закладі.
Зазначені зміни набули чинності 3 липня 2018 року.
Нагадаємо, Порядок вибору лікаря, який надає первинну меддопомогу, було прийнято 19 березня. Новий етап медреформи стартував 1 липня.