Збори суддів повинні визначити кількість слідчих суддів і працівників апарату, які залучаються до чергування у вихідні дні, враховуючи норми КПК щодо прийому і розгляду клопотань органів досудового розслідування і інших учасників кимінального провадження в розумні строки.
Про це йде мова в рішенні Ради суддів України від 2 липня 2018 року № 40.
Так, за рішенням зборів суддів чергувати в неробочий час може один слідчий суддя і це не є порушенням принципу випадковості під час розподілу матеріалів кримінальної справи.
Клопотання слідчих органів приймаються впродовж робочого часу, а також у встановлений зборами неробочий і наднормовий час. Те ж стосується і розгляду клопотань слідчим суддею. В якості виключення судовий розгляд можна продовжити після завершення робочого часу з метою дотримання принципів безперервності і розумних строків судового розгляду.
Голова суду має право видати наказ, яким затверджується графік чергувань і список чергових слідчих суддів. Щодо працівників апарату наказ видає керівник апарату суду. На підставі цих наказів складається табель обліку використаного робочого часу, в якому проставляються відпрацьовані години.
Судді і працівники апарату, які працюють у вихідні, мають право на подвійну оплату або інший день відпочинку відповідно до законодавства про працю.