Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Банки отримають доступ до реєстру народжень, смертей і шлюбів

3 липня 2018, 12:18
521
1
Автор:
Реклама

Народні депутати на ранковому засіданні 3 липня ухвалили Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування" (законопроект № 6027-д).

Передбачено, що банки отримають доступ до Державного реєстру актів цивільного стану (за наявності письмової згоди фізичної особи, якої стосуються відомості, вказані в актових записах). Порядок і обсяг доступу встановить Мінюст.

Крім того, банки зможуть перевірити в реєстрі надану потенційними позичальниками-фізособами інформацію, що впливає на їх здатність виконати зобов'язання. Також банки зможуть перевірити факт смерті боржника для подальшої роботи із спадкоємцями.

Зміни стосуються і іпотечних відносин.

Для физ- і юрособ встановлено, що після завершення позасудового врегулювання будь-які наступні вимоги іпотекодержателя з виконання боржником основного зобов'язання недійсні, якщо інше не визначене договорами іпотеки, про надання кредиту або про задоволення вимог іпотекодержателя.

Внесені уточнюючі зміни до Цивільного кодексу щодо зобов'язань поручителя, згідно з якими, у разі зміни зобов'язання без згоди поручителя, внаслідок чого збільшився обсяг відповідальності боржника, такий поручитель несе відповідальність за порушення зобов'язання боржником виключно в обсязі, що існував до змін.

Законом встановлено, що порука припиняється повним виконанням основного зобов'язання або якщо кредитор впродовж терміну загальної позовної давності не пред'явить позову до поручителя.

Зменшені терміни пред'явлення кредитором спадкодавця вимог до спадкоємців (з одного року до 6 місяців з дня отримання спадкоємцем свідоцтва про право на спадщину або з дня, коли він дізнався про прийняття спадщини або про отримання спадкоємцем свідоцтва про право на спадщину).

передбачена можливість застосування банками договорів у виді електронних документів. Представник зможе отримати електронний платіжний засіб по завіреній довіреності від користувача. У такому разі банк не несе відповідальність за проведення операцій зі впровадженням електронного платіжного засобу, виданого за дорученням.

Закон набуває чинності з дня, наступним з дня його опублікування, і вводиться в дію через три місяці.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини