Визначено вимоги до змісту, структурних компонентів та функціонування електронного підручника.
Відповідне Положення про електронний підручник затверджене наказом Міносвіти від 2 травня 2018 року № 440, який набув чинності 26 червня.
Е-підручник може бути створений у вигляді самостійного програмного забезпечення або файлу, який відтворюється за допомогою іншої (однієї) комп'ютерної програми.
Якщо е-підручник створений у вигляді файлу, то програмне забезпечення для його відтворення має бути безкоштовним.
Зміст е-підручника має відповідати стандарту освіти, типовій освітній (навчальній) програмі, відповідати сучасним науковим результатам і забезпечувати повноту розкриття основних наукових положень.
У е-підручнику не повинно бути фахових помилок. Мають бути викладені збалансовані думки щодо тем, які вивчаються. Потрібно уникати оціночних суджень.
Також е-підручник не має містити реклами і посилань на матеріали, які не є складовою частиною цього підручника, або надавати прямий доступ (платний чи безкоштовний) до таких матеріалів.
Інтерфейс має бути цілісним і інтуїтивно зрозумілим. Дизайн е-підручника повинен забезпечувати концентрацію уваги користувача на головній суті.
В е-підручнику мають бути присутніми чіткі інструкції по виконанню завдань, можливість збільшення розміру шрифту і масштабу, озвучення текстової інформації з можливістю включення/виключення і візуальне відображення (субтитри) аудіоінформації, інструкція користувача.
Е-підручник повинен забезпечувати можливість роботи на трьох або більше операційних системах не менше двох з яких - для мобільних пристроїв.
Для використання е-підручника має бути забезпечена можливість завантаження його на пристрій і роботи без наступного доступу до Інтернету.
Електронні підручники проходять експертизу після якої їм надається гриф "Рекомендовано Міністерством освіти і науки України". Перелік таких підручників публікується на офіційному сайті Міносвіти, сайті Державної наукової установи "Інститут модернізації змісту освіти", а також на спеціальному інформаційному ресурсі в мережі Інтернет.