Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Опубліковано Закон про трансплантацію

23 червня 2018, 11:20
292
0
Автор:
Реклама

Дозволено трансплантацію органів після смерті донора за умови, що він заздалегідь надав відповідну письмову згоду.

Відповідний Закон «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» офіційно опублікований в "Голосі України" від 23 червня 2018 року, набуде чинності на наступний день і вводиться в дію з 1 січня 2019 року.

Дія Закону поширюється на трансплантацію анатомічних матеріалів людині, здійснення діяльності, пов'язаної з трансплантацією, отримання анатомічних матеріалів для виготовлення біоімплантатів, визначення умов застосування ксеноімплантатів.

Законом встановлений порядок взяття гомотрансплатантів у живих донорів. Зокрема, обов'язкове узгодження цієї процедури з відповідними "етичними комітетами", які пропонується створити при установах, що здійснюють трансплантацію. Волевиявлення особи щодо прижиттєвого донорства повинно бути завірено. Комітети контролюватимуть діяльність закладу охорони здоров'я на предмет недопущення порушень основних принципів добровільності і безкорисливості при здійсненні трансплантації.

Заборонена комерціалізація у сфері трансплантації і реклами органів і / або іншого анатомічного матеріалу.

Право на здійснення діяльності з трансплантації отримали установи охорони здоров'я і наукові установи усіх форм власності.

Законом встановлені принципи діяльності Єдиної державної інформаційної системи трансплантації і встановлені правові умови для здійснення "перехресного донорства" при взятті гомотрансплантантів у живих донорів. До 1 жовтня 2018 року Кабмін повинен забезпечити утворення та функціонування такої інформаційної системи, її інформатизацію, адміністрування, програмне забезпечення та наповнення відповідною інформацією.

Вводиться перелік здатних до регенерації анатомічних матеріалів, який затвердить Мінохоронздоров'я.

Посилена кримінальна відповідальність за порушення законодавства про трансплантацію з метою запобігання нелегальній трансплантації і торгівлі органами чи іншими анатомічними матеріалами.

Вдосконалена юридична процедура отримання "чітко вираженої згоди"("презумпція незгоди") щодо посмертного донорства з боку особи (чи його законного представника) і порядок її відзиву.

Крім того, забороняється вилучення анатомічних матеріалів для трансплантації та (або) виготовлення біоімплантатів у померлих осіб:

- які належать до категорії дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- визнаних в установленому законом порядку недієздатними;

- особистість яких не встановлена (невстановлені особи);

- які загинули в результаті проведення АТО та інших бойових дій під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, та інших бойових дій.

Нагадаємо, що відповідний Закон Президент підписав 19 червня.

Читайте також: Що потрібне для розвитку трансплантації в Україні?

Лише СЬОГОДНІ всі бажаючі мають можливість отримати 30 % знижку, придбавши сервіси, системи та видання від ЛІГА:ЗАКОН. Все що потрібно для цього - оплатити абонентне обслуговування на 5 місяців вперед.

Для отримання детальнішої інформації про акцію перейдіть за посиланням.

Скористайтеся тестовим доступом  та оцінить увесь масштаб та переваги послуг компанії.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини