У 2019 році в Україні буде створений інститут освітнього омбудсмена, спрямований на захист прав здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників.
Відповідна постанова прийнята на засіданні Кабміну сьогодні, 6 червня.
Омбудсмен може поєднувати свою роботу тільки з творчою і викладацькою діяльністю, він має бути громадянином України і проживати на території держави не менше 5 років, мати вищу освіту і відповідний досвід роботи, а також вільно володіти державною мовою.
Діяльність омбудсмена забезпечить спеціальна служба, що складається з 15 чоловік.
Отриману скаргу про порушення прав у сфері освіти служба повинна розглянути впродовж місяця. Саме за результатами цього розгляду освітній омбудсмен вирішить чи обгрунтована скарга і надасть письмову відповідь про результати її розгляду.
Якщо скарга обгрунтована, омбудсмен впродовж 5 робочих днів вживає заходи до відновлення і захисту порушених прав заявників. Зокрема, він може надати необхідні роз'яснення і рекомендації установам і органам місцевого самоврядування, дати консультацію заявникові, а також представляти його інтереси в суді.
Крім того, до обов'язків омбудсмена збираються віднести забезпечення умов для навчання в школах дітей з особливими освітніми потребами.