Особа не допускається до складання іспитів для отримання (обміну) посвідчення водія, якщо під час проведення перевірки поданих нею документів було встановлено, що її позбавлено права на керування ТЗ.
У разі наявності у такої особи посвідчення водія посадові особи територіального сервісного центру МВС зобов'язані повідомити про це поліцію. Поліцейські вилучають таке посвідчення та надсилають (передають) його до ТСЦ МВС за місцем проживання особи. Раніше це здійснювали посадові особи центру.
Зміни внесено в Інструкцію про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія.
Відповідні зміни передбачені наказом МВС від 26 квітня 2018 року № 345, який набуде чинності з дня опублікування.
Також окремо в екзаменаційному листі визначено Вправи для визначення підготовленості особи до керування транспортним засобом та помилки, які можуть бути допущені.
Практичний іспит проводиться у два етапи (на майданчику для навчання з початкового керування та в умовах дорожнього руху).
Так, на першому етапі практичного іспиту визначені такі вправи, зокрема:
- підготовка до початку руху;
- зупинка транспортного засобу на підйомі/спуску;
- заїзд у двір (гараж) з правого/лівого боку (ширина гаража - плюс один метр (до ширини автомобіля));
- маневрування (змійка, вісімка, габаритне коло);
- розворот в обмеженому просторі з одноразовим включенням задньої передачі;
- паркування ТЗ біля бордюру (паралельно) заднім ходом (довжина - 6 м, ширина - 2,5 м);
- рух по прямій.
На другому етапі іспиту, зокрема, оцінюється маневрування, розміщення ТЗ на проїзній частині, проїзд перехресть, пішохідних переходів, зупинок маршрутних ТЗ.
При цьому зазначаються типові помилки (наприклад, зупинив роботу двигуна при виконанні вправи, зовнішні контури ТЗ виступають за контрольні лінії) та їх кількість за три спроби.