Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Надання банками кредитів реформують

17 травня 2018, 14:15
122
0
Автор:
Реклама

Народні депутати мають намір допомогти банкам відновити довгострокове кредитування.

З цією метою сьогодні за основу був прийнятий законопроект № 6027-д "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно відновлення кредитування".

Так, передбачена можливість застосування банками договорів у виді електронних документів. Представник зможе отримати електронний платіжний засіб по завіреній довіреності від користувача. У такому разі банк не несе відповідальність за проведення операцій зі впровадженням електронного платіжного засобу, виданого за дорученням.

У свою чергу, в Цивільному кодексі збираються уточнити, що ліквідація солідарного боржника-юрособи, смерть солідарного боржника-фізособи не припиняють зобов'язання інших солідарних боржників перед кредитором і не змінюють його об'єму і умов виконання.

Уточнюється, що у разі зміни зобов'язання без згоди поручителя, внаслідок чого збільшився об'єм відповідальності боржника, такий поручитель несе відповідальність за порушення зобов'язання боржником в об'ємі, який існував до зміни.

По-іншому буде врегульовано і нарахування відсотків за кредитним договором. Так, якщо інше не встановлене законом, у разі застосування змінюваної процентної ставки кредитор самостійно, з визначеною в кредитному договорі періодичністю, має право змінювати процентну ставку відповідно до умов і в порядку, встановлених кредитним договором, кредитодавець зобов'язаний письмово повідомити позичальника, а у разі збільшення процентної ставки - поручителя і інших зобов'язаних за договором осіб, про зміну процентної ставки впродовж 15 календарних днів, що йдуть за датою, з якої застосовується нова ставка. У разі незгоди позичальника зі збільшенням процентної ставки він має право розірвати договір і погасити заборгованість за договором в повному об'ємі впродовж 30 календарних днів з дати отримання повідомлення про збільшення процентної ставки. При цьому до моменту повного погашення заборгованості, але не більше 30 календарних днів з дати отримання повідомлення про збільшення, застосовується попередня ставка. У кредитному договорі встановлюється порядок розрахунку змінюваної процентної ставки із застосуванням погодженого сторонами індексу. Порядок розрахунку змінюваної процентної ставки повинен дозволяти точно визначити розмір процентної ставки за кредитом на будь-який момент часу впродовж терміну дії кредитного договору. Кредитор не має права змінювати встановлений кредитним договором порядок розрахунку змінюваної процентної ставки без згоди позичальника.

У разі застосування змінюваної процентної ставки в кредитному договорі повинен визначатися максимальний розмір процентної ставки.

Змінити збираються й іпотечні відносини. Зокрема, передбачено, що іпотекодержатель звільняє іпотечне майно від накладених ним обтяжень не пізніше ніж через 14 днів з дня повного погашення заборгованості іпотекодавцем (боржником). Якщо іпотекодавцем предмет іпотеки було реконструйовано або щодо нього було проведено самовільне будівництво (у тому числі побудовані нові будівлі, споруди і тому подібне, на земельній ділянці, яка належить іпотекодавцеві на праві власності) усі реконструйовані, створені об'єкти нерухомості вважаються предметом іпотеки відповідно до іпотечного договору.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини