З 1 травня скасовані тимчасові адміністративні обмеження для банків та бізнесу.
Відповідні зміни передбачено постановою Нацбанку від 29 березня 2018 року № 31 та рішенням регулятора від 29 березня 2018 року № 184-рш «Про встановлення лімітів відкритої валютної позиції банку».
Зокрема, розширено можливість банків для проведення власних операцій з іноземною валютою на міжбанківському ринку.
Раніше розмір дозволеного сальдо купівлі-продажу банками іноземних валют та банківських металів протягом одного робочого дня становив 0.5%, а з 4 серпня 2017 року - 1.0% від розміру регулятивного капіталу. Тепер ця вимога не діє, а тому немає заходів впливу за її порушення.
Також змінено ліміти відкритої валютної позиції для банків. З 1 травня цього року ліміт загальної довгої відкритої валютної позиції банку (Л13-1) буде збільшено з 1% до 3%, ліміт загальної короткої відкритої валютної позиції банку (Л13-2) - зменшено з 10% до 8%.
Резиденти-боржники, які мають індивідуальну ліцензію на перерахування коштів за кордон, можуть без обмежень за сумою перераховувати за межі України валюту на:
- виконання судових рішень, рішень міжнародних комерційних арбітражів;
- задоволення вимог осіб щодо виконання судових або арбітражних рішень, вимог про стягнення судових, виконавчих або адміністративних зборів;
- відшкодування витрат судового та виконавчого проваджень, що покладаються на особу боржника згідно законодавства іноземної держави.
Компанія-резидент може не здійснювати обов'язковий продаж коштів, які надійшли за кредитом чи позикою, якщо у її реалізації (шляхом кредитування, страхування, гарантування) повністю або частково бере учать іноземна особа, одним з акціонерів якої є іноземна держава.
Така іноземна держава має належати до країн, що мають офіційну рейтингову оцінку не нижче категорії А, підтверджену в бюлетені однієї з провідних світових рейтингових компаній (Fitch Ratings, Standard&Poor's, Moody's).
Крім того, резиденти-позичальники можуть достроково погашати кредити і позики в іноземній валюті, якщо у їх реалізації (шляхом кредитування, страхування, гарантування або поручительства) повністю або частково бере учать іноземна особа, одним з акціонерів якої є іноземна держава або іноземний банк з акціонером - іноземною державою.