Уряд визначив основні організаційні основи підвищення кваліфікації фахівцями сфери охорони здоров'я.
Відповідну постанову № 302 "Про затвердження Положення про систему безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров'я" прийнято Кабміном 28 березня.
Положенням встановлено нову систему безперервного професійного розвитку фахівців після отримання ними вищої освіти у сфері охорони здоров'я і післядипломної освіти в інтернатурі.
Результати проходження безперервного професійного розвитку обов'язково враховуються при атестації для присвоєння або підтвердження кваліфікаційної категорії або кваліфікації працівника або продовження дії ліцензії з медичної практики.
Безперервний професійний розвиток включає участь в процесі формальної, неформальної та інформальної освіти (самоосвіта) у сфері охорони здоров'я.
Навчання здійснюється на базі вищих навчальних закладів, закладів післядипломної освіти, науково-дослідних установ, установ охорони здоров'я.
До основних форм інформальної освіти належать: участь в професійних нарадах, семінарах, науково-практичних конференціях, симпозіумах, з'їздах, виставках, дистанційне навчання і т. д.
За проходження безперервного професійного розвитку нараховуються бали які підлягають обліку, який ведеться працівником (шляхом створення і ведення особистого освітнього портфоліо) і роботодавцем.
Фінансування підвищення кваліфікації фахівців у сфері охорони здоров'я здійснюється за рахунок бюджетних коштів, засобів фізичних і юридичних осіб і інших не заборонених законодавством джерел фінансування.
Оплата послуг за участь в заходах інформальної освіти і оплата користування електронними і інтернет-ресурсами у процесі інформальної освіти здійснюється фахівцями в сфері охорони здоров'я за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб, а за рішенням роботодавця - за рахунок його коштів, а також з інших джерел, не заборонених законодавством.