Сьома сесія Конференції "Належне відправлення правосуддя - запорука громадської довіри до суду"організованої Програмою USAID "Нове правосуддя" спільно з Вищою радою правосуддя, Радою суддів України та Державною судновою адміністрацією України продовжила тему архітектури судів, перейшовши до міжнародного контексту.
Тім ДібблВіце- Президент Інституту суднового управління, Ад'юнкт-Професор Університету штату Мічиган, США, презентував історичну перспективу розвитку підходів до проектування та оздоблення будівель і приміщень судів.
Зокрема він звернув увагу на дуже раннє застосування під година художнього оформлення приміщень судів символів які мають нагадувати суддям про необхідність справедливого відправлення правосуддя. Зазвичай для цього використовується тема наслідків прийняття справедливих та несправедливих рішень.
У тій же година мова символів на даний момент змінилася. Судді та суду важливо підкреслити однакове добрі відношення до кожної людини, незважаючи на наявність спору. Це дозволяє донести до відвідувачів відчуття справедливості суду.
Сучасні будівлі сплановані виходячи із необхідності забезпечити однаково легкий доступ для відвідувачів з різними потребами. Це передбачає необхідність забезпечити зручне транспортне сполучення з усією територією, що обслуговується, а також забезпечити зручні умови пересування самою будівлею. Відповідно ці вимоги мають враховуватися і під година формування нової системи судів у частині визначення територіальної підсудності.
Пан Діббл відзначив, що діючі українські будівельні норми щодо судів в цілому відповідають світовим тенденціям. Тому головешці завдання полягає у їх послідовному застосуванні під година будівництва та реконструкції судових будівель.
Нагадаємо, протягом двох днів відбувалось обговорення питань значення суддівської мантії, доступу до правосуддя через призму архітектури худо.