Визначено механізм розроблення плану управління ризиками затоплення з метою зменшення потенційного негативного впливу затоплень на життєдіяльність людини, навколишнє природне середовище, культурну спадщину та господарську діяльність.
Відповідний Порядок розроблення плану управління ризиками затоплення затверджено постановою Кабміну від 4 квітня 2018 року № 247, яка набрала чинності 11 квітня 2018 року.
Одночасно втратив чинність Порядок використання земель у зонах їх можливого затоплення внаслідок повеней та паводків 2001 року.
План управління ризиками затоплення, зокрема, включає комплекс заходів і послідовність їх виконання, спрямованих на запобігання, захист, підготовку, прогнозування і систему раннього попередження для окремих територій у межах району річкового басейну.
Такий план розробляється для окремих територій у межах району річкового басейну, які мають високий ризик затоплення.
Для визначення рівня ризику затоплення застосовуються критерії рівня надзвичайних ситуацій згідно з Порядком класифікації надзвичайних ситуацій за їх рівнями.
ДСНС разом із Мінприроди, Держводагентством, іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади розробить план управління ризиками затоплення і погодить його з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, на території яких існує високий ризик затоплення.
Такий план розроблять на основі результатів попередньої оцінки ризиків затоплення, складених карт загроз та ризиків затоплення.
ДСНС оприлюднить на своєму сайті план-графік розроблення плану управління за три роки до його затвердження та проект плану - за рік до затвердження. Також відомство забезпечить проведення стратегічної екологічної оцінки проекту плану та його громадське обговорення.
Після цього МВС подасть розроблений проект плану на затвердження Кабміну до 1 серпня 2022 року.