Мінюст ініціює введення електронного арешту коштів, що знаходяться на рахунках боржника у банках і інших фінансових установах.
Зараз інформацію про рахунки боржника виконавець отримує шляхом запиту до ДФС, але ці дані стосуються тільки юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців. Отримати інформацію про рахунки громадян можливо тільки направивши запити до усіх банківських установ країни поштою.
Для підготовки відповідного законопроекту, в якості прикладу, група українських фахівців на чолі з Мінюстом розглянула досвід Хорватії і Португалії.
Так, завдяки впровадженню новацій Хорватія за оцінками, складеними для доповіді Всесвітнього банку "Ведення бизнесу-2017", піднялася з 52 місця на 7 місце.
До введення нової системи порядок арешту коштів боржника в Португалії був схожий на той, який зараз існує в Україні, і характеризувався паперовим документообігом. На сьогодні увесь процес ділиться на три стадії: 1) періодичне наповнення комерційними банками бази даних усіх рахунків фізичних і юридичних осіб; 2) комунікація виконавців з Центральним банком для отримання інформації про рахунки боржників; 3) комунікація виконавців з комерційними банками, в яких відкриті рахунки боржників, для списання коштів з них. При цьому Центральний банк не має повноважень на зміну інформації у базі даних, а виконує тільки функцію утримувача.
Відзначено, що досвід цих країн свідчить про велику ефективність впровадження системи електронного арешту коштів на банківських рахунках при виконанні судових рішень.