Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Набув чинності Закон про кредитний реєстр

5 березня 2018, 09:09
370
2
Автор:
Реклама

Закон № 2277 - VIII "Про внесення змін до деяких законів України відносно створення і ведення кредитного реєстру Національного банку України і вдосконалення процесів управління кредитними ризиками банків" був опублікований в "Голосі України" від 3 березня і набув чинності 4 березня.

При цьому Закон вводиться в дію з 4 травня. З 1 квітня набуває чинності положення, що зобов'язує банки подавати в кредитний реєстр інформацію про виконані ними кредитні операції. З вересня (не пізніше 31 грудня) діє норма відносно інформації, яка подається в кредитний реєстр і доступу до неї. З 1 січня 2019 року банки отримають можливість використовувати інформацію з реєстру для оцінки кредитного ризику.

Банки зобов'язані не пізніше за 31 грудня 2018 року повідомити боржників (письмово або шляхом розміщення інформації на офіційному сайті і у відділеннях) про надання інформації про них в кредитний реєстр.

Законом передбачено, що НБУ створює і веде кредитний реєстр з метою сприяння фінансовій стабільності, здійснення банківського нагляду і управління банками кредитним ризиком у рамках реалізації державної політики з питань національної безпеки України в економічній сфері.

Нацбанк зможе отримувати від банків і ФГВФО інформацію про позичальників, а також надавати банкам інформацію з Кредитного реєстру.

Банки зобов'язані надавати інформацію про боржників, якщо сума заборгованості (з основної суми і відсотків) за кредитними операціями рівна або перевищує 100 мінімальних заробітних плат(372,3 тис. грн).

ФГВФО повинен надати відомості про кредитні операції банків, по яким НБУ прийнято рішення про віднесення їх до категорії неплатоспроможних або про відкликання банківської ліцензії і ліквідацію, а також інформацію про погашення боргу позичальника, яка міститься у бюро кредитних історій.

Нагадаємо, депутати схвалили створення кредитного реєстру 6 лютого.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини