Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Переселенцям не можуть припинити виплату пенсій через відсутність за місцем проживання

19 лютого 2018, 14:53
9233
2
Автор:
Реклама

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду під час розгляду справи № 263/7763/17 роз'яснив, що не можна припинити виплачувати пенсії переселенцям зважаючи на їх відсутність за місцем проживання.

У цій справі позивачка із статусом внутрішньо переміщеної особи, яка отримує пенсію за віком, просила визнати протиправною бездіяльність управління Пенсійного фонду - невиплату пенсії з березня 2017 року і зобов'язати ПФУ відновити виплату пенсії та сплатити заборгованість за весь час затримки.

Суди нижчих інстанцій позов задовольнили.

У касаційній скарзі відповідач просив скасувати оскаржувані судові рішення і відмовити в задоволенні позовних вимог. Його позиція обгрунтована тим, що виплата пенсії припинена для встановлення місця проживання позивачки.

Верховний Суд вирішив, що касаційна скарга задоволенню не підлягає, оскільки чинним законодавством не передбачено такої підстави для припинення виплати пенсії як надходження інформації про відсутність позивача за місцем проживання.

Так, ч. 1 ст. 49 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає випадки, в яких виплата пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду припиняється. У цьому переліку немає надходження інформації про відсутність позивача за місцем проживання.

Зате, згідно з п.п. 2 п. 12 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування соціальні виплати припиняються у разі встановлення факту відсутності внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання / перебування згідно з актом обстеження матеріально-побутових умов сім'ї.

Верховний Суд погодився, що нижчі суди правильно вказали про пріоритетність застосування вимоги ст. 49 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а тому аргументи відповідача про необхідність застосування норм постанови Кабінету Міністрів безпідставні.

Крім цього, колегія суддів також не прийняла посилання на акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї, як внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання / перебування, оскільки він не містить дати.

В той же час, судами попередніх інстанцій встановлено, що довідка про взяття позивачки на облік як особи, переміщеної з тимчасово окупованої території України або району проведення АТО, яка потрібна для призначення і продовження виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам, є дійсною. Доказів про її скасування відповідачем не надано.

Таким чином відповідач не надав жодного належного доказу на підтвердження наявності підстав для припинення виплати пенсії позивачці.

Постанову у справі № 263/7763/17 (К/9901/202/17) було винесено 6 лютого.

Всі рішення судів ви можете легко знайти в Системі аналізу судових рішень VERDICTUM, яка створена для аналітичної роботи з багатомільйонним масивом судових рішень. Якщо ви ще не користуєтеся системою, то рекомендуємо замовити тестовий доступ або придбати VERDICTUM.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини